Послугами обласної служби зайнятості за п’ять місяців скористалися більше 35 тисяч безробітних

Версія для друку

Послугами обласної служби зайнятості за п’ять місяців скористалися більше 35 тисяч безробітних

 

Протягом п’яти місяців нинішнього року послугами обласної служби зайнятості скористалося 35,1 тисячі безробітних. Це на 4,8 тисячі менше, ніж за той же період 2018 року.

Кількість роботодавців, які співпрацювали з обласною службою зайнятості, зросла порівняно із січнем-травнем 2018-го майже на 2 відсотки – до 5,7 тисячі. База вільних робочих місць збільшилась на 11 відсотків – до 39,4 тисячі вакансій.

За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 22,4 тисячі людей. Зокрема, 10,3 тисячі осіб (45,9%) працевлаштовані до набуття статусу безробітного.

14 безробітних отримали виплату допомоги по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 507 безробітних (торік за такий самий період – 307 людей), з яких 177 осіб недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 330 осіб, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва.

Обласна служба зайнятості забезпечила тимчасову зайнятість 8,1 тисячі громадян. Найпоширеніші види громадських робіт такі: екологічний захист навколишнього середовища, впорядкування місць поховання, меморіалів захисників Вітчизни, інформування населення про субсидії, благоустрій, роботи із соціально-вразливими верствами населення.

Для відповідності професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи сучасним вимогам роботодавців за направленням обласної служби зайнятості 5,5 тисячі безробітних проходили професійне навчання. Зокрема, 2,8 тисячі безробітних – у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Ваучери для підвищення кваліфікації за спеціальністю «медсестринство» отримали 119 осіб.

У регіональній службі зайнятості станом на 1 червня перебувало 16,2 тисячі безробітних. Із них 13,5 тисячі осіб отримували допомогу по безробіттю.

За професійними групами серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації та контролю технологічного устаткування, складання обладнання та машин (близько 19 відсотків), представники найпростіших професій, працівники сфери торгівлі та послуг, а також держслужбовці, керівники, менеджери.

Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості, станом на 1 червня поточного року, порівняно з відповідною датою 2018-го, збільшилася на 2,9 % й становила 4,5 тисячі одиниць.

У базі даних служби зайнятості також містилася інформація про 2,5 тисячі пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Найбільшим попитом на ринку праці користуються кваліфіковані робітники з інструментом (25%), робітники з обслуговування та експлуатації устаткування та машин (близько 20%).

Відділ інформаційної роботи Полтавського

обласного центру зайнятості

угору ↑