Поточні проблеми ОТГ вирішуватимуть на виїзних засіданнях

Версія для друку

Поточні проблеми ОТГ вирішуватимуть на виїзних засіданнях

 

Відбулося виїзне засідання дорадчої комісії з визначення проблематики діяльності ОТГ та напрацювання шляхів вирішення проблемних питань. До Білоцерківки з’їхалися голови й представники Великобагачанської, Краснолуцької, Лохвицької Ромоданівської, Сенчанської, Петрівсько-Роменської, Шишацької, Рокитянської та Сергіївської ОТГ.

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов зі своїми першим заступником Дмитром Луніним та заступником Катериною Рижеченко перед нарадою вирішили відвідати кілька закладів соціальної сфери, щоб на власні очі побачити проблеми громади. Побували у Білоцерківській школі, а також у місцевій амбулаторії, яку нині ремонтують.

«Формат виїзного засідання дуже корисний. На новому етапі децентралізації ми маємо змогу побачити і почути проблеми вже існуючих громад, переконатися у їхній спроможності, – розповів Олег Синєгубов. – Ось сьогодні заїхали в Білоцерківську школу, яка претендує стати опорним закладом громади. І що ми побачили – у класах дуже мало дітей (4 учні в першому класі), спортзалу немає, уроки фізкультури проводять у коридорі. Навіть якщо в цьому закладі працюють професіонали, матеріально-технічне оснащення школи не відповідає нормам, тож про якісну освіту не йдеться. Вірогідно, що опорною треба обирати іншу школу або знаходити фінанси, щоб цю приводити до відповідних норм».

Докладно про ремонт та реконструкцію освітніх закладів на виїзному засіданні розповіла начальник відділу питань кадрового забезпечення закладів і установ освіти, фінансування та управління персоналом Департаменту освіти і науки ОДА Ганна Галушка. Голови ОТГ ставили багато питань щодо оптимізації мережі навчальних закладів, норм до опорних шкіл, ліцеїв.

Крім того, обговорили на заході й стан доріг в ОТГ. Директор Агентства місцевих доріг Полтавської області Олексій Басан розповів, які автошляхи в районах відремонтують цього року.

«На Полтавську область в 2020-му виділено 1 мільярд 300 мільйонів гривень із Дорожнього фонду. Це найбільший показник в Україні, бо Полтавщина перша взяла на баланс дороги територіального значення. На ремонт та утримання комунальних і доріг ОТГ йде 20 % від цієї суми», – повідомив Олексій Басан.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов доручив Агентству місцевих доріг при плануванні ремонтів брати до уваги стан покриття, першочергово включати у план ті відрізки автошляхів, що ведуть до амбулаторій, шкіл, виїзди на державні дороги та до туристичних об’єктів.

Крім того, на засіданні розглядали питання побудови та реконструкції амбулаторій, екологічні проблеми ОТГ, надання у громадах соціальних послуг, газифікацію, водопостачання та термомодернізацію будинків соціальної сфери.

угору ↑