Позитивні результати Програми з репродуктивного здоров’я на Полтавщині

Позитивні результати Програми з репродуктивного здоров’я на Полтавщині

Фахівці Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА взяла участь у відкритому засіданні Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я на тему: «Про виконання Державної програми «Репродуктивне здоров’я нації» на період до 2015 року та заходи, що вживаються МОЗ України з метою забезпечення охорони репродуктивного здоров’я населення».

Це тематичне засідання ініційовано Благодійним Фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї», що впроваджує проект USAID «Репродуктивне здоров’я в Україні».

Головний акушер-гінеколог Департаменту Людмила Іванова розповіла про досвід Полтавської області в реалізації цільової програми. Зокрема, вона відзначила, що завдяки реалізації завдань та заходів Програми протягом 2009-2015 років в усіх акушерських стаціонарах області вдалося впровадити сучасні перинатальні технології. Також було впроваджено інноваційні й сучасні підходи та практики в акушерстві та неонатології. Робота з цільовими групами ризику протягом дії Програми дозволила забезпечити стабільно низький рівень абортів на рівні 11,9-11,2 на 1 тис. жінок фертильного віку у 2015 році проти 20,2 у 2008-му. Вдалося досягти стабілізації показника дитячої смертності. Збільшилася кількість дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні до 6-місячного віку. На 30% знизився рівень захворюваності на інфекції, що передаються статевим шляхом та на 20% – на рак шийки матки.

Прес-центр ДОЗ Полтавської ОДА