Працевлаштування 633 осіб та 460 тис. грн податків. Які результати показав пілотний проект «Рука допомоги» на Полтавщині

Версія для друку

Працевлаштування 633 осіб та 460 тис. грн податків. Які результати показав пілотний проект «Рука допомоги» на Полтавщині

 

Пілотний проект «Рука допомоги» в області реалізовували з 2015 по 2018 роки. В його межах залучали до роботи працездатних непрацюючих членів малозабезпечених сімей і внутрішньо переміщених осіб. Учасниками проекту стали 1949 осіб, деякі із них вже успішні підприємці.

Пілотний проект у Полтавській області впроваджувало Міністерство соціальної політики України за підтримки Світового банку. За цей час 1949 осіб виявили бажання взяти в ньому участь. Із них 403 – внутрішньо переміщені особи та 1546 – члени малозабезпечених сімей.

– Якщо людина хоче працювати, то необхідно створити всі умови й можливості для цього. Проект показав гарні результати, бачимо потенціал, – прокоментував т.в.о. голови Полтавської ОДА Роман Товстий.

Проектдопомагає людям отримати роботу й започаткувати власну справу. За направленнями обласної служби зайнятості працевлаштували 633 учасники пілоту: 120 осіб ВПО і 513 членів малозабезпечених сімей. До участі в громадських і тимчасових роботах залучили 496 осіб.

Крім цього, 48 осіб отримали фінансову допомогу для початку підприємницької діяльності. Учасники пілотного проекту, які захистили бізнес-плани, сплатили до бюджету податків і внесків на загальну суму понад 460 тис. грн.

Наразі 47 учасників закупили заявлене в їхніх бізнес-планах обладнання й матеріали для підприємницької діяльності на загальну суму понад 3 млн грн.

– Із 2018 року передбачене надання фінансової допомоги чинним суб’єктам господарювання, які створюють робочі місця для учасників пілотного проекту. 24 роботодавці отримали позитивні висновки комісії про надання їм фінансової допомоги на загальну суму 1,67 мільйона гривень. Завдяки цьому створили 51 нове робоче місце й працевлаштували 18 ВПО, 24 члени малозабезпечених сімей і 9 учасників АТО, – зазначила директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва.

Перебуваючи на Полтавщині, з учасниками проекту зустрівся Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко. Він наголосив, що такі проекти важливі, щоб показати людям перспективу й стимулювати їх до зайнятості:

– Цей проект, який запроваджувався як експеримент, вийшов досить вдалим. Головне, для чого його започатковували – стимулювати людей до самозайнятості, показати їм, що можна набагато більше зробити, ніж просто отримувати соціальну допомогу від держави, що ініціатива завжди краща від пасивності, – зазначив Павло Розенко.

Полтавська ОДА

угору ↑