Представили нового керівника Полтавського обласного управління водних ресурсів

Версія для друку

Представили нового керівника Полтавського обласного управління водних ресурсів

 

Голова Полтавської ОДА завітав до Полтавського обласного управління водних ресурсів. Там привітав нового керівника, яким став Ігор Еренбург та обговорив із працівниками стан водойм області, можливості його покращення.  

Основні завдання Обласного управління водних ресурсів — займатися стратегією у галузі водного господарства. Це забезпечення населення і галузі промисловості відповідною кількістю якісної води.

— У нашого Управління є підрозділи: відділи водних ресурсів, відділи експлуатації міліоративних систем, тому що в області налічується більше 50 тис. зрошувальних систем, більше 37 тис. осушувальних систем, більше 100 шлюзів-регуляторів. Хтось все це повинен обслуговувати, — розповів колишній начальник Обласного управління водних ресурсів Володимир Фомичов.

Також є три управління міжрайонних водного господарства у Кременчуці, Нових Санжарах та Хоролі. Загальна кількість людей — за 400 чоловік, в обласному управлінні — майже 100.

Крім цього, є відділ комплексного проектування, тому що раніше в Управлінні був Інститут державного проектування водного господарства в Полтаві. Проекти, які стосуються розчистки і ремонту ставка, виготовляються там. Є і гідрогеологоміліоративна партія, яка слідкує майже за 100 тис. га землі, на які впливає міліоративна система: зрошення чи осушення.

— Все, що стосується води, проблеми її якості чи кількості, крім забруднення, займаємося ми. Починаючи з 2014 року почався процес відродження зрошувальних систем, і сьогодні вже поливається близько 5 тис. га, працює на повну потужність каскад насосних станцій Градизької зрошувальної системи. У перспективі — відродження чотирьох систем. Зокрема, у Кобеляцькому районі та Машівська зрошувальна система, яка в області наймогутніша, бо охоплює 2 райони, — поділився Володимир Фомичов.

Управління також займається загальною проблемою з пожежами, особливо по торф’яниках, які кожен рік у липні-серпні горять. Проблема виникає і через те, що рівень ґрунтових вод за останні роки дуже знизився. Тому потрібно зробити додаткові гідротехнічні споруди на всіх річках області, особливо малих. Наприклад, за останні роки річка Хорол стоїть на місці. Тому в каскад шлюзів, які є на цій річці, треба додатково набирати певний обсяг води. Щоб далі можна проводити певні дії: із пожежогасіння, підвищення рівня ґрунтових вод. А враховуючи загально-екологічну ситуацію та потепління, підвищувати рівень води треба на всіх річках.

На зустрічі в Обласному управлінні водних ресурсів голова Полтавської ОДА Валерій Головко розповів про плани області щодо покращення водного господарства:

— Полтавщина — аграрний регіон, і нам вкрай потрібне зрошення. Досвід минулих років показав, що ми залежні від клімату: засуха чи повінь — наслідки завжди будуть. Наші аграрії можуть і хочуть вкладати кошти у систему зрошення, але їм потрібна вода. А цим питанням займається Обласне управління водних ресурсів. Тому без серйозних вкладень, ми не зможемо відновити потенціал області.

Також він наголосив, що необхідно реалізувати стратегію розвитку водного господарства на Полтавщині. Це стосується гідроспоруд, очищення каналів, підвищення рівня води тощо.

— Рівень води зараз пішов униз десь на 1,5 метри, тому важко говорити про економічні здобутки чи ресурси. Але аграрії сьогодні — це перше, що стоїть на черзі. Вони зараз мають можливість вкладати у свою галузь, збільшувати врожайність. Для прикладу, минулого року ми втратили по врожайності майже 800 тис. тонн зернових. За рахунок того, що ми дамо їм воду, у нас збільшиться до 6 млн тонн збору врожаю по Полтавській області. Тому я вважаю, що правильно буде вкладати у галузь відновлення водного господарства, — прокоментував Валерій Головко.

Також голова Полтавської ОДА привітав нового керівника Управління та побажав високих показників роботи. Як розповів, теперішній начальник Обласного управління водних ресурсів Ігор Еренбург, у нього є бажання щось робити для держави та області, тому він претендував на посаду.

— Перш за все, треба розв’язати вузол проблем, який з’явився незважаючи на досвідченого попереднього керівника. Сподіваюсь на підтримку керівництва, адже є чітке порозуміння і з обласною владою. Наша область — перлина, яка надихає багатьох письменників, митців. Я народився у Полтаві, постійно тут мешкаю і мені не байдуже, що тут буде, і як живуть мої діти. Екологія — дуже важливе питання, ми будемо відстоювати всі інтереси, які нам під силу, — підсумував Ігор Еренбург.

Він також розповів, що робить велику ставку на співпрацю з аграріями. Бо вони — серйозний пласт соціуму, який оперує коштами. І для їх господарств вкрай потрібна вода.

 

 

угору ↑