Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в східних областях зустрівся з головою Полтавської ОДА

Версія для друку

Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в східних областях зустрівся з головою Полтавської ОДА

 

Під час перебування з робочою поїздкою на Полтавщині Представник Уповноваженого в східних областях Сергій Красноперов познайомився з головою облдержадміністрації Олегом Синєгубовим. Зустріч відбулася з метою об’єднання зусиль щодо попередження, виявлення та недопущення порушень конституційних прав і свобод людини в регіоні.

«Ми перебуваємо в Полтавській області з моніторинговими візитами в місцях несвободи, зокрема, відвідали СІЗО, – розповів Сергій Красноперов. – Також працюємо зі зверненнями громадян, доступом до публічної інформації та збереженням персональних даних».

Регіональний представник Уповноваженого в Полтавській області Юрій Чернушенко та координатор взаємодії з громадськістю Віра Яковенко розповіли про стан 135 закладів несвободи в області: колоній, інтернатів, геріатричних будинків, стаціонарних відділень із постійним проживанням літніх людей.

«Частину цих закладів Мінсоцполітики буде передавати на місця, але є інформація, що не всі ОТГ згодні їх утримувати. Виходить так, що літні люди все життя пропрацювали на благо району чи села, тепер нікому не потрібні», – координатор взаємодії Уповноваженого з громадськістю Віра Яковенко.

Олег Синєгубов пообіцяв провести відповідну роботу з головами ОТГ, щоб вони знайшли можливість узяти на баланс стаціонарні відділення із постійним проживанням літніх людей.

«На залишку місцевих бюджетів є 1 мільярд 200 мільйонів гривень, і часто голови ОТГ не знають, як розпорядитися цими залишками. Ми ініціювали практику проведення кущових нарад із представниками ОТГ на місцях: бачимо проблеми, вирішуємо, як їх спільно долати. Я певен, що великі геріатричні будинки мають залишитися на обласному утриманні, а от малі цілком реально фінансувати з місцевих бюджетів», – розповів Олег Синєгубов.

Під час зустрічі обговорено стан дотримання прав людини в Полтавській області, виявлені порушення за результатами проведених моніторингів візитів, а також окреслено шляхи подальшої співпраці для забезпечення прав людини з урахуванням Стратегічних напрямів діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у 2020 році.

 

угору ↑