Представники облдержадміністрації відвідали урочистий вечір, присвячений творчості Янки Купали і Тараса Шевченка

Версія для друкуВерсія для друку

17 березня у Києві відбувся урочистий вечір, присвячений творчості видатних класиків літератури України та Республіки Білорусь Янки Купали і Тараса Шевченка, який організувало Посольство Республіки Білорусь в Україні та особисто Надзвичайний і Повноважний Посол Ігор Сокол.

Символічно, що захід пройшов в традиційні для України Шевченківські дні, коли всі шанувальники творчості великого Кобзаря відзначають 203-у річницю з його дня народження, не менше символічним стало і місце проведення торжества - Національний музей імені Тараса Шевченка.

Від Полтавської облдержадміністрації захід відвідали дружина голови Полтавської ОДА Світлана Головко, заступник голови – керівник апарату ОДА Микола Білокінь, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вікторія Пилипенко та заступник начальника управління – начальник відділу охорони культурної спадщини, культурної політики управління культури облдержадміністрації Валентина Вождаєнко та доцент кафедри журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Гліб Кудряшов.

Відкриваючи вечір, Надзвичайний і Повноважний Посол Білорусі Ігор Сокол зазначив, що 2017 рік став в Білорусі і за його межами роком, присвяченим 135-річчю від дня народження Янки Купали, в свою чергу Україна і українці по всьому світу відзначають 203-річчя від дня народження Тараса Шевченка. «У долі двох поетів, як і в долях двох наших народів чітко простежується унікальність національних традицій, які завжди нас об'єднували».

Глава дипломатичної місії зазначив, що даний захід спрямований на зміцнення українсько-білоруських гуманітарних зв’язків, а також на створення основ для проведення подальших культурно-освітніх заходів в Україні та Білорусі.

Також з вітальним словом до гостей свята звернувся директор Національного музею імені Тараса Шевченка Дмитро Стус. Він наголосив на важливості проведення подібних заходів для двох наших країн, а також для вшанування творчості видатних класиків української та білоруської літератури.

Спеціальним гостем вечора стала Директор державного літературного музею Янки Купали (Мінськ. Білорусь) Олена Лешкович. Вона нагадала наскільки важливим є творчість Янки Купали не тільки для білоруського народу, а й для всієї світової громадськості і підкреслила, що саме Янка Купала зробив переклад знаменитого вірша Тараса Шевченка «Заповіт» на білоруську мову, уривок з якого вона зачитала для гостей торжества.

На вечорі відбулася медіапрезентація книги Гліба Кудряшова "Молитва до Тараса під білоруським небом".

Лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів, титульний колектив Полтавської обласної філармонії "Чураівна" представив різноманітну програму з українськими та білоруськими народними музичними творами.

Серед почесних гостей свята були Надзвичайні і Повноважні Посли Молдови, Болгарії, Палестини, Кувейту, Туркменістану, Таджикистану, Угорщини, Казахстану, представники державних органів України, відомчих міністерств, громадськість, ЗМІ.