Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній вірить, що кількість громад ПЦУ на Полтавщині збільшуватиметься

Версія для друку

Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній вірить, що кількість громад ПЦУ на Полтавщині збільшуватиметься

 

Митрополит Київський  і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній відвідав Полтавську область із одноденним візитом.

Він повідомив, що приводом його візиту став ювілей архієпископа Харківського та Полтавського Афанасія. Він народився в Решетилівському районі. Тому гість відвідав спочатку Решетилівку, де ознайомився з місцевою вишивкою та килимарством. Його супроводжував архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.   

«Я радий, що є такі люди, які дбають про це, які живуть цим, – сказав Предстоятель після зустрічі з мешканцями Решетилівки. – І поступово ця іскра буде розгоратися».

У Решетилівці журналісти запитували в Епіфанія про нинішню релігійну ситуацію в Україні, зокрема, на Полтавщині. В області повністю завершили процес переходу до ПЦУ дві церковні громади.

"На західній Україні ці процеси є більш інтенсивними. Але ми бачимо, що ця хвиля іде з західної України і поступово пересувається на центр та схід, – розповів Предстоятель. – Тут цей процес менш інтенсивний, але є добрі прецеденти, коли громади добровільно приєднуються і стають частиною нашої церкви. Цей процес тривалий, ми не хочемо його пришвидшувати штучно. Ми наближаємося до першої річниці вручення Томосу. Звісно, є перепони: наш сусід не спить, він є потужним супротивником, який робить усе можливе на зовнішньому фронті, щоб нашу автокефалію не визнали інші православні церкви. Але ми маємо надію, що можливо в цьому місяці буде визнання однієї з православних церков – це Еладською православною церквою, а потім поступово, з Божою допомогою, й інші церкви будуть де-юре долучатися до визнання нашого автокефального статусу».

У Полтаві Предстоятель ПЦУ Епіфаній поклав квіти на могилу Івана Котляревського, до пам’ятника Івану Мазепі, оглянув будинок, де жив патріарх Мстислав. Він підтримує ідею передачі цього будинку на державне утримання, і обіцяє, що ПЦУ допомагатиме відновленню історичного місця.

У Свято-Успенському Кафедральному соборі Епіфаній провів службу, а у Краєзнавчому музеї – молебень. У цьому музеї відбувся концерт на честь ювілею архієпископа Харківського та Полтавського Афанасія. Йому Предстоятель вручив орден архістратига Михаїла I ступеня. Заступник голови Полтавської облдержадміністрації Микола Білокінь вручив подяку архієпископу Афанасію та висловив вдячність Предстоятелю Епіфанію за його перший архіпастирський візит на Полтавщину.

 

угору ↑