Принципи надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг обговорили на селекторній нараді

Версія для друку

Принципи надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг обговорили на селекторній нараді

                                     

Фахівці Департаменту соціального захисту населення ОДА за участю заступника голови облдержадміністрації Катерини Рижеченко провели селекторну нараду з керівниками районних та міських управлінь щодо організації впровадження змін, які відбулись на законодавчому рівні з питань соціального захисту.

Зокрема, йшлося про підвищення розмірів державних соціальних допомог на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях, та дітей, які перебувають у сім’ї патронатного вихователя. Їм із 1 січня 2020 року підвищено розміри державної соціальної допомоги з 2 до 2,5 прожиткових мінімумів, а для дітей з інвалідністю – з 2 до 3,5 прожиткових мінімумів.

Обговорили питання організації роботи в області з надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Із 1 січня 2020 року рішенням Уряду в пільговиків, яким надаються пільги у безготівковій формі, з’явилася можливість у будь-який час змінити форму отримання пільг на «готівкову». Для цього необхідно звернутись до територіального управління соціального захисту населення та подати відповідну заяву із зазначенням рахунку в уповноваженому банку (при собі мати паспорт). Пільга у готівковій формі надаватиметься з місяця, що настає за місяцем подання заяви.

У разі подачі заяви про надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг у грошовій готівковій формі протягом опалювального періоду виплата пільг проводиться тільки через банківські установи шляхом перерахування коштів на рахунок пільговика в уповноваженому банку.

При наявності у пільговика відкритого в уповноваженому банку рахунку (пенсійного, іншого соціального рахунку) подаються реквізити вказаного рахунку. В разі відсутності банківського рахунку необхідно звернутися до уповноваженого банку та відкрити рахунок для перерахування пільг у грошовій готівковій формі.

Оримувати пільги у готівковій формі через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта» пільговики матимуть можливість після закінчення опалювального періоду, шляхом подання до 15 травня до територіального управління соцзахисту населення відповідної заяви.

У ході селекторної наради керівниками рай(міськ)управлінь дано відповідні доручення до виконання.

 

Департамент соціального захисту населення ОДА

 

угору ↑