Пріоритетом Департаменту соціального захисту населення визначено підтримку сімей, де виховуються діти з інвалідністю

Версія для друку

Пріоритетом Департаменту соціального захисту населення визначено підтримку сімей, де виховуються діти з інвалідністю

 

Відповідно до норм чинного законодавства діти з інвалідністю мають право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України та їх соціальну захищеність шляхом встановлення державної соціальної допомоги та надання інших видів державних соціальних гарантій. 

В області проживає 80,1 тис. осіб з інвалідністю, в тому числі 5,2 тис. дітей з інвалідністю (з них 634 дитини з інвалідністю підгрупи А).

До компетенції органів соціального захисту населення відносяться питання надання дітям з інвалідністю державної соціальної допомоги, забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, надання реабілітаційних послуг,  відповідно до медичних показань, визначених індивідуальною програмою реабілітації, інших видів державних та місцевих соціальних гарантій.

Реалізація вказаних напрямків забезпечується окремими підрозділами органів соціального захисту населення спільно з органами охорони здоров’я, протезно-ортопедичним підприємствами, реабілітаційними установами, іншими установами.

Саме з метою напрацювання доступного та системного підходу до надання державних та місцевих соціальних гарантій кожній сім’ї області, де виховується дитина з інвалідністю, на рівні Департаменту розроблений детальний порядок комплексного підходу до забезпечення надання соціальних гарантій. Суть вказаного порядку полягає у визначенні права сімей на надання соціальної підтримки при первинному зверненні (в одне звернення) з метою вирішення питань:

- своєчасного призначення  державних соціальних гарантій;

- здійснення комплексної реабілітації дітей з інвалідністю;

- забезпечення дітей з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації;

- створення умов для виховання дітей з інвалідністю у сім’ях.

Для впровадження в життя вказаного порядку механізм його реалізації затверджено 15 вересня 2020 року на засіданні колегії Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

Рішення колегії направлено всім управлінням соціального захисту населення, Центрам комплексної реабілітації дітей з інвалідністю.

Крім того, Департаментом розроблено пам’ятки, які будуть розповсюджені через громадські організації області серед сімей, у яких виховуються діти з інвалідністю.

 

Директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко

 

угору ↑