Про пам’ятний знак «Захисникам Вітчизни»

12.08.2016 за ініціативи представників громадських організацій, що об’єднують ветеранів і учасників бойових дій у зоні АТО, відбулося засідання «круглого столу». Учасниками «круглого столу» обговорювалися пропозиції щодо вшанування подвигу захисників Вітчизни зі спорудженням в обласному центрі пам’ятного комплексу.

Тема не є новою, але актуальною і особливо сьогодні, коли військові з’єднання ворога щодоби атакують оборонні позиції України, коли Алея Героїв на Центральному кладовищі м.Полтава поповнюється новими похованнями.

У засіданні прийняли участь керівник Центру допомоги Учасникам АТО в Полтавській області В.В.Довженко, заступник голови громадської організації "Асоціація Ветеранів та учасників АТО Полтавщини", депутат Полтавської міської ради В.В.Ямщиков, представники виконавчого комітету Полтавської міської ради А.М.Шевельов, Л.М.Кречко, архітектурного факультету ПНТУ ім.Ю.Кондратюка Т.М.Зіненко, В.В.Ніколаєнко, ДП ДПІ "Міськбудпроект" С.І.Верховод, головні архітектори проектів О.Ю.Бєлявська, І.С.Особік, О.О.Регін, скульптор Д.О.Коршунов, начальник Управління культури облдержадміністрації Г.І.Фасій, головний архітектор області О.Б.Панков та інші. Після тривалих дебатів учасники «круглого столу» прийшли до висновків про необхідність наступних заходів:

ініціювати перед виконкомом Полтавської міської ради оголошення відкритого архітектурного конкурсу на спорудження в обласному центрі пам’ятного меморіального комплексу «Захисникам Вітчизни» з метою увічнення подвигу Героїв, які віддали своє життя за свободу і незалежність України;

розробити для учасників відкритого архітектурного конкурсу «Конкурсне завдання від громади» і з цією метою оголосити роботу «круглих столів», до роботи яких на громадських засадах залучати усіх бажаючих.

пропонувати для спорудження меморіального комплексу територію окреслену вулицями Небесної Сотні (колишня вул.Леніна), Гагаріна, Стрітенською (колишня вул.Комсомольська), але розглянути зустрічні пропозиції, якщо такі будуть.

Учасники засідання також погодили порядок роботи «круглих столів»:

• терміни проведення засідань — щочетверга о 16:00 годині;
  • місце проведення — кім.333 облдержадміністрації;
  • на роль модератора проведення «круглих столів» погодили кандидатуру Ільїної Антоніни Олександрівни — головного спеціаліста Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації.

Наступне засідання «круглого столу» з питань спорудження меморіального комплексу «Захисникам Вітчизни» заплановано провести 18 серпня 2016 року з обговоренням «Концепції» та «Ідеологічної складової завдання на проектування».

Запрошуємо зацікавлених та небайдужих полтавців взяти участь у роботі «круглих столів». Громадський форум активізує свою роботу.