Про земські школи Полтавщини разом із Ольгою Герасим’юк говорили під час засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини

Версія для друку

Про земські школи Полтавщини разом із Ольгою Герасим’юк говорили під час засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини

 

23 грудня у облдержадміністрації відбулося засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Управлінні культури ОДА за участю начальника управління культури ОДА Геннадія Фасія, першого заступника голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, заступника голови постійної делегації України Парламентської асамблеї ради Європи, тележурналістки Ольги Герасим’юк, представників причетних органів влади та громадськості. 

На початку заходу Геннадій Фасій вручив Ользі Герасим’юк почесну грамоту облдержадміністрації.

Ольга Герасим’юк детально розповіла про процес втілення в життя проекту «Школи Лохвицького земства», який зараз реалізується на Полтавщині. «Полтавські земські школи – це не просто архітектура, це наша суть, це наш характер, це наша історія. Це те, хто ми є з вами. Наш проект показав, що ми можемо бути разом, оскільки нас об’єднує наше спільне – наш край», - зазначила вона. 

Метою його є збереження земських шкіл, які були збудовані більше 100 років тому, та надати цим школам статусу пам’ятника архітектури національного значення. До реалізації проекту долучились Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко та Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий.

«Завдяки вашій команді такі будинки отримають друге життя. Головне, що відбудеться – взяття під державну охорону таких споруджень», - прокоментував Геннадій Фасій.

Під час засідання Консультативної ради учасниками заходу було розглянуто облікову документацію на об’єкти культурної спадщини – земські школи Лохвицького й Чорнухинського районів.

угору ↑