Проблемний 109 мікрорайон Полтави готова опалювати приватна фірма «Полтаватеплокомфорт»

Версія для друку

Проблемний 109 мікрорайон Полтави готова опалювати приватна фірма «Полтаватеплокомфорт»

 

На нараді в Полтавській облдержадміністрації вирішували долю мешканців 109 мікрорайону Полтави, щоб 1692 квартири взимку не залишилися без тепла.

Нагадаємо, що раніше 15 відомчих будинків та колонію в промвузлі Затурино опалювали котельні АТ «Полтавський турбомеханічний завод». Навесні 2019 року керівництво заводу через складну фінансову ситуацію відмовилося експлуатувати котельню і звернулося з заявою анулювати  ліцензію на теплопостачання й підігрів води.

У зв’язку з цим виникла необхідність переключення споживачів 109-го мікрорайону до котельні підприємства «Полтаватеплоенерго» по вулиці Квітучій, але за умови її повної реконструкції й спорудження так званої «перемички» до існуючих тепломереж району. Полтавська міська рада вже виділила 8 мільйонів гривень на реконструкцію наявних технологічних потужностей «Полтаватеплоенерго».

А тим часом турбомеханічномий завод самостійно знайшов приватну фірму – «Полтаватеплокомфорт», яка погодилася взяти в оренду заводські котельні й організувати опалювальний сезон 2019/2020 для 109-го мікрорайону.

«На днях заступник міського голови Полтави їздив на завод і бачився з керівництвом «Полтаватеплокомфорт», а сьогодні ми запросили директора цієї фірми в адміністрацію, щоб він розказав про можливості організувати опалювальний сезон у строк, – сказав т.в.о. голови Полтавської облдержадміністрації Олег Пругло. – На жаль, якщо температура взимку буде нижчою за -10 градусів, то потужностей «Полтаватеплоенерго» не вистачить, щоб отопити весь мікрорайон».

Директор ПО «Полтаватеплокомфорт» Євгеній Волков розповів, що його підприємство має досвід переведення котелень на альтернативні види палива, запуску роботи котельні за місяць з нуля та спеціалізується на використанні сонячної енергії.

«Ми вже обстежили майновий комплекс котелень заводу й готові взяти його в оренду та організувати опалювальний сезон 2019-2020 не гірше, ніж було, – повідомив Євгеній Волков. – Уже підготували документи для оформлення ліцензії на теплопостачання, наступного тижня набираємо штат і розробляємо план введення всього обладнання в дію. До 1 жовтня обіцяємо всі роботи виконати».

У «Полтаватеплокомфорті» розуміють, що доведеться збирати населення й проводити роз’яснювальну роботу, а також домовлятися з НАК «Нафтогаз» про постачання газу. Крім того, обіцяють в наступні роки перевести заводські котельні на альтернативі види палива, що знизить тарифи для населення.

«Єдине, що ми просимо від адміністрації – вплинути на керівництво колонії в Затуриному, адже вона має заборгованість перед заводом в розмірі 956 тисяч гривень за минулий опалювальний сезон, – повідомив директор ПО  «Полтаватеплокомфорт» Євгеній Волков. – Ці гроші були б в нагоді перед новим опалювальним сезоном».

За два тижні потенційні орендатори котелень «Полтавського турбомеханічного заводу» пообіцяли знову прозвітувати про роботу в Полтавській ОДА.

 

 

угору ↑