Продовжується рух у напрямку децентралізації

Версія для друку

Продовжується рух у напрямку децентралізації

 

Полтавщина продовжує поступовий і послідовний рух по об’єднанню громад. В обласну державну адміністрацію надійшли документи для проведення експертизи на відповідність Конституції та Законам України від чотирьох потенційних об’єднаних територіальних громад – Омельницької, Дмитрівської, Глобинської та Червонознамянської.

Відповідні місцеві ради стали ініціаторами об’єднання і саме тому вони будуть майбутніми адміністративними центрами.
Передбачається, що до складу Омельницької об’єднаної громади ввійдуть ще Запсільська, Демидівська та Рокитнянська сільські ради. Дмитрівська сільська рада, яка територіально належала до міста Комсомольськ,  планує об’єднатися із Потоківською сільською радою Кременчуцького району. Глобинська міська рада формує новоутворену спроможну громаду разом із Жуківьскою, Бабичівською, Опришківською, Пирогівською та Борисівською сільськими радами. Прийняті відповідні рішення рад і для об’єднання Червонознам’янської та Майбородівської сільських рад Кременчуцького району.
На сьогодні спроможними територіальними громадами практично є лише міста обласного значення, бо вони мають достатній кадровий, фінансовий і економічний ресурс. Новоутворені об’єднані територіальні громади отримають  певні ресурсні преференції та додаткові повноваження, які виводять їх на рівень міст обласного значення та, відповідно, прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом України.
 

угору ↑