Професійна освіта повинна стати частиною освіти дорослих для перекваліфікації та здобуття нових спеціальностей

Версія для друку

Професійна освіта повинна стати частиною освіти дорослих для перекваліфікації та здобуття нових спеціальностей

 

Уряд поставив за мету, щоб через 5 років принаймні 45% випускників шкіл обирали професійну освіту. Міністр освіти і науки Ганна Новосад представила «To do list» змін, які плануються впровадити у сферах освіти та науки в межах трьох часових проміжків –  до кінця 2019 року, впродовж 2020 року та загалом протягом наступних 5 років.

Захід відбувся на базі сучасного дитячого садка у смт Обухівка, Дніпропетровської області.

За словами Міністра, нині не вистачає кваліфікованих працівників, тому потрібно «повернути фокус на професійні заклади і модернізувати мережу закладів профосвіти, яка є зараз».

Міністерство в 2019-2020 роках планує винести на розгляд Верховної Ради законопроект «Про професійну освіту», разом із роботодавцями запропонувати 40 нових професійних стандартів, створення сучасних майстерень у закладах профтехосвіти та надати більше автономії таким закладам.

У планах на 2021-2023 роки: створення 7 центрів професійної досконалості у 7 регіонах України, збільшення у 2 рази  кількості учнів, що навчаються на дуальних програмах, де 70% навчання відбувається на виробництві, повне перенавчання усіх менеджерів закладів та педагогів у пілотних регіонах.

«Ми дуже хочемо, щоб професійна освіта стала не просто місцем, де хтось навчається після 9 класу три роки. Це має бути та ланка освіти, куди може прийти кожен дорослий, який хоче перекваліфікуватися й отримати швидко нову спеціальність і вийти на ринок праці. Тому плануємо через законодавство, через впровадження нових програм робити професійну освіту  частиною освіти дорослих», - підкреслила Ганна Новосад.

Урядовий портал

угору ↑