Проєкти та програми МТД – підтримка та стимул соціально-економічного та регіонального розвитку Полтавщини

Версія для друку

Проєкти та програми МТД – підтримка та стимул соціально-економічного та регіонального розвитку Полтавщини

 

На нараді у т.в.о. голови облдержадміністрації звітували про впровадження проєктів міжнародно-технічної допомоги в області.

«У першому півріччі 2019 року на Полтавщині діяло 40 таких проєктів, зокрема 7 – за участі міжнародних фінансових організацій, – розповіла директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Інна Іщенко. – Основні напрямки освоєння іноземних інвестицій: впровадження енергоефективних заходів, захист довкілля, підтримка реформи децентралізації, місцевий розвиток, охорона здоров’я, удосконалення освіти й науки, економічний та аграрний розвиток, підтримка національної безпеки та оборони, соціальний захист, розвиток інфраструктури та спорту».

Найбільшими донорами, що надають підтримку громадам Полтавщини, є уряди США, Німеччини, Канади, країни Європейського Союзу, Північна екологічна фінансова корпорація, Фонд східноєвропейського партнерства з питань енергоефективності та довкілля, Європейський банк реконструкції та розвитку, Фонд Східна Європа, Програма розвитку ООН, Дитячий Фонд Організації Об’єднаних Націй та багато інших.

Завдяки проєктам, де бенефіціаром була Полтавська облдержадміністрація, у Миргороді, наприклад, модернізували тепловий район «Авіамістечко». Замінили старі газові котли на енергоефективні з високим ККД, оптимізували маршрути трубопроводів, встановили 17 індивідуальних теплових пунктів у житлових будинках. Із загальної вартості робіт (689,54 тисячі євро) 300 тисяч – це грантові кошти.

Європейський банк реконструкції та розвитку допоміг придбати для Кременчука 40 тролейбусів і ввести в місті нові транспортні маршрути. Загальна вартість проекту – 10 мільйонів євро.

У Лубнах проект НЕФКО та ЄБРР забезпечив встановлення 667 нових вуличних LED-світильників, заміну старих опор, появу диспетчерського пульта централізованого керування вуличним освітленням тощо. Крім грантових коштів (70,8 тисячі євро), 5,4 мільйонів гривень взяли в кредит та залучили гроші з місцевого бюджету.

Немало ініціатив впроваджено на Полтавщині, за словами Інни Іщенко, завдяки Німецькому товариству міжнародного співробітництва (GIZ). За час реалізації другої фази проєкту надано підтримку в поводженні з відходами, створенні та розвитку пожежної охорони, впровадженні SMART-технологій у муніципальному управлінні, забезпеченні доступу до швидкісного Інтернету мешканців сіл, поліпшені транспортного сполучення тощо.

Крім залучення міжнародної технічної допомоги, Полтавська облдержадміністрація співпрацює з міжнародними фінансовими організаціями. Зокрема, реформа охорони здоров’я в області фінансується Міжнародним банком реконструкції та розвитку – інституцією Світового банку. Із початку 2019 року 9 проєктів від області були відібрані для участі в Надзвичайній кредитній програмі з відновлення України, що фінансується Європейським інвестиційним банком.

«Проєкти міжнародної технічної та фінансової допомоги в 2019 році діяли на обласному рівні та на території 6 міст обласного значення, 2 міст районного значення, 26 об’єднаних територіальних громад 17 районів області, – підсумувала Інна Іщенко. – Але ще є райони, які жодного разу не користувалися грандами – Диканський, Котелевський, Чутівський, Оржицький та Хорольський».

«Дякую всім департаментам й управлінням облдержадміністрації, які допомагають громадам користуватися грандами та міжнародними проєктами, – зазначив на нараді т.в.о голови облдержадміністрації Олег Пругло. – Була створена Агенція регіонального розвитку Полтавської області, на яку покладалися великі надії в цьому плані. Сподіваємося, що з приходом нового керівника ця структура запрацює на повну силу й зможе простимулювати неактивні населені пункти для участі в міжнародних проєктах, адже, крім грошей, вони надають методику подолання проблем й окреслюють найкоротші шляхи вирішення завдань громади. Маю надію, що неактивні райони спробують реалізувати свої ідеї й надалі системно користуватимуться можливостями міжнародно-технічної допомоги».

 

угору ↑

03.09.2019