Протягом І кварталу кількість ДТП на Полтавщині зменшилася

Протягом І кварталу кількість ДТП на Полтавщині зменшилася

У травні у лікувально-профілактичних закладах Полтавщини відбувся Тиждень безпеки дорожнього руху. Він проходив у рамках десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2011-2020 рр., проголошеного Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН.

За інформацією Департаменту охорони здоров’я  облдержадміністрації, метою Тижня було об’єднати зусилля державних органів, бізнесу, неурядових організацій, наукової спільноти, ЗМІ та всього суспільства для виконання державних і міжнародних програм з безпеки дорожнього руху та популяризації дотримання Правил дорожнього руху. Адже, за даними ВООЗ, дорожньо-транспортний травматизм наразі є однією з найбільших світових проблем охорони здоров’я. За прогнозами, у 2030 році ДТП можуть стати однією з основних п’яти причин смертності людей у світі.

В Україні щороку на дорогах гине понад 5тисяч осіб та майже 40 тисяч – травмуються. Впродовж І кварталу цього року в Україні вже сталося майже 38 тисяч ДТП, з них 5 тисяч аварій з постраждалими, в яких понад 500 людей загинуло та близько 6 тисяч – травмовано. Найбільша кількість ДТП сталася у Київській та Львівській областях. За даними Служби автодоріг у Полтавській області, найчастіше ДТП з постраждалими відбуваються під час зіткнення, наїзду на перешкоду та перекидання. За І квартал поточного року на дорогах Полтавщини загинуло 14 осіб, травмовано – 91 особа (у минулому році відповідно – 24 та 99 людей). Загалом за І квартал на автодорогах загального користування Полтавщини зменшилась кількість ДТП на 16% та на 10,45% – ДТП з потерпілими.

Основними причинами, які призводять до дорожньо-транспортних  пригод, є порушення швидкісного режиму та Правил дорожнього руху, які суттєво можуть вплинути на траєкторію руху учасників. Безпосередньо,  це і порушення правил обгону, і маневрування на дорозі, і неврахування безпечності маршруту. На третьому місці за кількістю дорожньо-транспортних пригод є керування водіями в алкогольному і наркотичному сп’янінні.

Однак більшість аварій можна було б уникнути, за умови зниження водіями швидкісного режиму руху свого автомобіля. Адже перевищення швидкості є однією серед головних причин виникнення ДТП в Україні. Згідно з дослідженнями, при зменшенні водіями середньої швидкості руху лише на 1 км/год кількість аварій зменшується на 2-3%.

Низька дисципліна учасників дорожнього руху, особливо пішоходів, також є однією з причин високого рівня аварійності. Їхня поведінка свідчить про недбале ставлення до елементарних Правил дорожнього руху. Якби кожна людина замислилась над цінністю власного життя і життям своїх рідних, близьких, друзів, танеухильно дотримувалась би цих Правил, тоді можна було б розраховувати на щось позитивне.

Хоча місто Полтава відрізняється від великих міст, але й воно має багато доріг та перехресть. Тому необхідно бути максимально уважними та обережними на вулицях міста. Як водії, так і пішоходи повинні поважати дорогу, щоб дорога поважала їх.

Основні правила, які батьки  повинні знати і навчати своїх дітей!

- Зупинитися, перш ніж зробити крок на проїжджу частину.

- Завжди використовувати підземний перехід, якщо він є.

- Перетинати дорогу тільки у зазначених місцях (біля світлофора, пішохідним переходом).

- Не переходити вулицю, почувши сигнал машин екстреної допомоги або спецмашин.

- Під час переходу вулиці подивитися ліворуч, праворуч і знову ліворуч, переконатися, що немає машин, і тільки після цього переходити вулицю.

- Триматися подалі від машин, що виїжджають заднім ходом.

- Ніколи не грати навіть на тихій проїжджій вулиці або дорозі.

- Не бігти через дорогу.

- Для переходу дороги треба знайти безпечне місце якомога далі від повороту.

- Не виходити на проїжджу частину дороги із-за перешкоди.

Зменшення аварійності на дорогах має стати пріоритетом для кожного, адже і стосується ця проблема кожного, а не лише водіїв. Нагадаємо, що другий етап Тижня безпеки дорожнього руху буде проходити з 13 по 19 листопада.