Радник Міністра юстиції України, народний депутат України Ігор Алексєєв відвідав Полтавщину

Версія для друку

Радник Міністра юстиції України, народний депутат України Ігор Алексєєв відвідав Полтавщину

 

04 серпня з робочим візитом Полтавську область відвідав радник Міністра юстиції України, народний депутат України Ігор Алексєєв.

На початку перебування в Полтаві Ігор Алексєєв зустрівся з головою Полтавської ОДА Валерієм Головком та начальником Головного територіального управління юстиції в Полтавській області Олегом Тимченком. На зустрічі говорили про основні проблеми. Зокрема, і існує проблема з оформленням спадщини. В районах людям місяцями доводиться стояти в чергах, щоб її оформити.

— Наше завдання – зробити дані послуги зручними, — говорить Валерій Головко. — Тому ми домовились, що вже на наступному тижні проведемо наради з головами районних адміністрацій, нотаріатом, представниками юстиції. Намагатимемось до того моменту, коли буде проведена відповідна законодавча база з надання цих послуг, розробити свій алгоритм зручності.

Далі Ігор Алексєєв та в.о. директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Миколою Лахижею, під час прес-конференції в ОКІА «Новини Полтавщини», розповіли про роботу Міністерства юстиції України та реалізацію запроваджених реформ.

Зокрема, Ігор Алексєєв зазначив, що в розряд загальнонаціональних перейшов проект «Он-лайн будинок юстиції». Це платформа, де кожен українець може в електронному форматі без контакту з чиновниками отримати 20 послуг Мін’юсту. А у майбутньому планують запровадити ще 20 сервісів.

— Серед основних завдань команди Міністерства юстиції є формування захищеної сильної української держави, де кожна людина знає своє права, захищає та реалізує їх. Саме тому Мін’юст серед пріоритетів своєї роботи визначив створення повноцінної системи безоплатної правової допомоги, — сказав Ігор Алексєєв.

Також він розповів, що нещодавно запустили новий національний проект «Я МАЮ ПРАВО!», який виконуватиме дві основні функції. Перша з яких — просвітницька, адже багато українців не знають своїх прав і не знають, як скористатися тими можливостями, які гарантовані законодавством. Друга функція даного проекту — моніторинг порушення прав і регулювання з боку держави на ті системні порушення, які фіксуються в центрах БПД.

У свою чергу, Олег Тимченко розповів про реформи у системі державної виконавчої служби, зокрема про вимоги до осіб, які мають наміри стати приватними виконавцями:

— Це громадяни України, які досягли 25 років, мають вищу юридичну освіту не нижче другого рівня і стаж роботи у галузі права не менше двох років. Усі кандидати мають обов’язково пройти курс навчання та скласти кваліфікаційний іспит.

Він наголосив, що Мін’юстом створено додаткові можливості оперативної реалізації майна підприємств-банкрутів через публічні торги, що забезпечує прозорість, ефективність їх проведення та збільшує кількість учасників на аукціоні — це система електронних торгів арештованого майна «СЕТАМ».

Не оминули увагою, під час прес-конференції, і популярний сервіс юстиції «Шлюб за добу». Яким, станом на сьогодні, уже скористалися 100 пар наречених, 65 у Полтаві та 35 у Кременчуці. Також цією послугою скористалися 16 громадян іноземних держав.

Микола Лахижа розповів про пріоритети роботи системи БВПД області у цьому році та про позитивні напрацювання фахівців. Зокрема, він навів приклади позитивного вирішення справ клієнтів.

— Так, протягом першого півріччя Регіональним центром з надання БВПД у Полтавській області було видано 3 тисячі доручень адвокатам для надання допомоги щодо захисту прав громадян у кримінальному процесі. Місцеві центри у регіоні надали правову консультацію  майже 11 тис. громадян, — Микола сказав Лахижа.

За його словами, клієнти місцевих центрів та бюро правової допомоги частіше зверталися з питань цивільного, спадкового, сімейного, земельного, житлового, договірного, трудового, адміністративного права та соціального забезпечення, а також з питань судових рішень.

угору ↑