Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу

Версія для друку

Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу

 

У 2019 році вперше відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 №309 запроваджений механізм забезпечення реабілітаційними заходами дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу.

Полтавській області на 2019 рік виділено з державного бюджету 4,277 млн грн, що дозволить отримати послуги реабілітації орієнтовно 200 дітям з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу.

На рівні Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОДА та районних управлінь соціального захисту населення здійснено необхідні організаційні заходи з метою направлення на реабілітацію дітей з інвалідністю, зокрема повідомлено батьків дітей з інвалідністю щодо механізму отримання реабілітаційних послуг, забезпечено прийом необхідних документів та укладаються договори на отримання реабілітаційних послуг.

Надання послуг реабілітації здійснюється у 38 реабілітаційних установах України, з переліком яких можна ознайомитися за посиланням https://www.msp.gov.ua/content/reabilitaciya-ditey-z-invalidnistyu-vnaslidok-dityachogo-cerebralnogo-paralichu.html.

Необхідність отримання реабілітаційних заходів визначається у індивідуальній програмі реабілітації дитини з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу.

Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня – 16 тис. гривень, III ступеня – 25 тис. гривень, для однієї дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I, II, III ступеня гранична вартість збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня.

Під час здійснення реабілітаційних заходів у стаціонарі їх гранична вартість може включати вартість проживання та харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника.

Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає до управління соціального захисту населення за місцем проживання заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу разом із копіями:

- паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини;

- індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;

- виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о).

Департамент соціального захисту

населення облдержадміністрації

угору ↑