Реалізація проектів Світового банку сприятиме підвищенню рівня надання медичних послуг в області, - заступник голови ОДА Олег Пругло

Сьогодні, 20 березня, відбулася зустріч заступника голови Полтавської ОДА Олега Пругла з експертами місії Світового банку та МОЗ України щодо перспектив розвитку галузі охорони здоров’я області.

Також у заході взяли участь директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак, голова постійної комісії Полтавської обласної ради з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Людмила Овчаренко, ректор  Української медичної стоматологічної академії Вячеслав Ждан.

Заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло висловив вдячність представникам Світового банку за сприяння розвитку медицини Полтавщини. «Охорона здоров’я -  це пріоритетний напрямок  роботи Полтавської ОДА. Ми вдячні допомозі Світового банку, реалізація проектів якого сприятиме підвищенню  рівня надання медичних послуг в області», - наголосив він.

Віктор Лисак ознайомив присутніх з комплексним підходом до проведення реформ у медицині, які передбачають: розвиток первинної медичної допомоги, орієнтований на доступність та профілактичну направленість; оптимізацію вторинного рівня надання медичної допомоги за принципом: безпека, якість, медико-економічна доцільність та обґрунтованість; реформування третинного рівня надання медичної допомоги, направлену на високу технологічність, інтенсивність, якість та обґрунтованість; створення єдиної служби надання екстреної медичної допомоги. Також він наголосив на вже досягнутих успіхах у реалізації  субпроекту Світового банку. Зокрема, уже проведено роботу щодо актуалізації оновленого Плану закупівель та погоджено із Світовим банком під час місії, яка проходила в ДОЗ; проведено публічне розкриття Тендерних пропозицій 7.1.2 «Реактиви діагностичні, лабораторне обладнання»;підготовлена тендерна документація по закупівлі 7.1.3 «Обладнання для тренінгових центрів»; підготовлено Тендерну документацію на закупівлю 7.1.4 «Автомобілі для збору аналізів, пересувні лабораторії» та надіслано до ГКПП МОЗ України на затвердження.

Керівник програми Світового банку з питань охорони здоров'я, освіти, соціального захисту та вразливості в наслідок конфлікту в Білорусі, Молдові та Україні, Європі та Центральній Азії доктор Фон Зао позитивно  оцінив результати впровадження проекту в області. Як він повідомив, Світовий банк у рамках реформування медичної галузі готовий надати області додаткову технічну допомогу.