Реалізаціяв Полтавській області Проекту Агентства США з міжнародного розвитку «Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород»

Версія для друкуВерсія для друку

01  жовтня 2013 року під головуванням директора Департаменту економічного розвитку ОЛЕНИ АДАМОВИЧвідбулося засідання обласної Координаційної ради з моніторингу реалізації в Полтавській області Проекту USAID «Місцеві альтернативні джерела енергії:  м. Миргород».

Засідання пройшло за участі керівника Проекту Агентства США з міжнародного розвитку „Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород”, виконавчого директора Всеукраїнської благодійної організації „Інститут місцевого розвитку” Тормосова Р. Ю., Миргородського міського голови Соломахи С.П., директора ОКВПТГ„ Миргородтеплоенерго» Короля О.В. та представників профільних структурних підрозділів.

Відповідно до Програми економічних реформ на 2010—2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава” одним із основних і першочергових завдань для  України сьогодні є покращення енергоефективності економіки, зменшення частки природного газу в її енергетичному балансі, диверсифікація енергопоставок і вирішення питань постійного збільшення проблем, пов’язаних з охоронною навколишнього середовища.

Одним із шляхів вирішення цього завдання буде реалізація в Полтавській  області, а саме в м. Миргороді, пілотного Проекту «Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород». Запропонований Проект сприяє використанню технологій відновлюваної енергетики у поєднанні з енергоефективними експлуатаційними технологіями. Це допомагатиме розвитку спроможності місцевих громад, органів урядування та комерційних структур створювати публічно-приватні партнерства для використання місцевих відновлюваних і альтернативних джерел енергії, щоб замістити викопні види палива для теплопостачання та гарячого водопостачання, а також інших потреб, пов’язаних з енергетикою.

Реалізація Проекту дозволить протестувати пілотні інструменти для використання біомаси у міських системах теплопостачання і поширити цей досвід на інші районні центри України. Цілі і завдання Проекту повністю відповідають пріоритетам Національної енергетичної стратегії України до 2030 року, особливо стосовно енергозбереження і зменшення споживання природного газу шляхом використання альтернативних джерел енергії, захисту навколишнього середовища через зменшення викидів парникових газів і, як наслідок, залучення додаткових ресурсів через механізми Кіотського протоколу.

Основними завданнями роботи обласної Координаційної радиз моніторингу реалізації в Полтавській області Проекту „Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород” є:

координація впровадження Проекту відповідно до пріоритетів соціально-економічного розвитку області;

сприяння залученню відповідних місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування до впровадження Проекту;

підтримка розвитку державно-приватного партнерства в області;

опрацювання пропозицій від учасників, які беруть участь у Проекті, моніторинг реалізації і виконання завдань Проекту, надання пропозицій щодо вирішення проблемних питань, у разі їх виникнення, у процесі реалізації завдань Проекту, інформування облдержадміністрації та обласної ради про стан його реалізації;

залучення підприємств, установ, громадських та благодійних організацій за їх згодою до процесу реалізації Проекту;

врахування результатів впровадження Проекту при розробленні обласних програм соціально-економічного розвитку та при формуванні обласного та районних бюджетів;

здійснення моніторингу впровадження Проекту в області та надання відповідних рекомендацій щодо його удосконалення.

Угору ↑