Річні підсумки фінансової децентралізації

Річні  підсумки  фінансової  децентралізації

Результати  фінансового аналізу виконання доходів  місцевих бюджетів 12 об’єднаних  громад Полтавщини за 2016 рік  переконливо свідчать про успіх цієї реформи.

У минулому році   надходження доходів загального фонду місцевих бюджетів 12 об’єднаних громад, враховуючи трансферти з державного бюджету, склали 542 млн.грн.  і це в 4 рази більше, ніж  мали бюджети місцевих рад  до об’єднання.

Завдяки   успішно   проведеній податковій  децентралізації   власні  ресурси   об’єднаних   територіальних    громад    збільшені   у 2,5 рази,  це  +201 млн.грн. додаткових фінансових ресурсів.

Це реальні кошти  для  розвитку громад і нова якість життя. Поступово у  громадах  з’являються  відбудовані  дитячі садки та  школи, сучасні амбулаторії сімейної медицини, ЦНАПи, відремонтовані дороги та розвинута функціональна інфраструктура. І такі  якісні зміни - незворотні.