Розпочато підготовчі роботи з реекспозиції Великосорочинського літературно-меморіального музею М.В.Гоголя

Сьогодні заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Валерій Пархоменко за участю керівників причетних установ та організацій провів нараду, на якій обговорили Робочий проект переоснащення експозиції літературно-меморіального музею в с.Великі Сорочинці, що на Полтавщині.

Заступник керівника області наголосив на великій відповідальності перед наступними поколіннями тих, хто формуватиме нову експозицію музею.
«Необхідно усвідомлювати те, що наші дії сьогодні націлені на майбутнє. Помилитися ми не маємо права. Нащадки повинні знати достовірні історичні факти та події. Президент України Віктор Янукович наголошує на збереженні культурних надбань, вихованні молодого покоління на прикладах великих історичних постатей України», - сказав Валерій Пархоменко.
Для проведення реекспозиції Великосорочинського літературно-меморіального музею М.В.Гоголя необхідно:
– виготовити нову проектно-кошторисну документацію на реекспозицію музею;
– знайти джерела фінансування вищезазначених робіт;
– провести реекспозицію Великосорочинського літературно-меморіального музею М.В.Гоголя.
Довідково: Великосорочинський літературно-меморіальний музей М.В.Гоголя заснований у 1929 року з нагоди 120-річчя від дня народження великого українця, класика світової літератури Миколи Васильовича Гоголя. Засновником музею є Миргородська районна рада. Власником музею є територіальна громада Миргородського району.
У будинку лікаря М.Я.Трохимовського, де народився майбутній письменник, музей функціонував до 1943 року (у 1943 році будинок був спалений німецькими окупантами). Нове приміщення Великосорочинського літературно-меморіального музею М.В.Гоголя побудовано на місці спаленого будинку і почало працювати з 14 січня 1951 року.
Музейний заклад очолює Міщенко Валентина Данилівна.
Великосорочинський літературно-меморіальний музей М.В.Гоголя – це справжня скарбниця, що акумулює позитивну енергію і приваблює до себе, так як знаходиться у с. Великі Сорочинці – колисці всесвітньо відомого письменника М.В.Гоголя. Це осередок національної духовності не лише Миргородщини, Полтавщини, а й України в цілому.