Шляхи вирішення ситуації з опалюванням шкіл Лубенського району обговорили в облдержадміністрації

Версія для друку

Шляхи вирішення ситуації з опалюванням шкіл Лубенського району обговорили в облдержадміністрації

 

Т.в.о. голови облдержадміністрації Олег Пругло провів нараду щодо забезпечення своєчасності та в повному обсязі розрахунків з оплати праці й енергоносіїв закладів освіти. Цього разу обговорювали ситуацію зі школами Лубенського району, де під загрозою початок опалювального сезону.

«У зв’язку з недофінансуванням освітньої галузі в закладах виникла заборгованість за спожитий газ у сумі 1 мільйон 650 тисяч гривень. Газовики через суд заблокували рахунки в усіх 9 сільських школах району, – повідомила начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Лубенської райдержадміністрації Юлія Білокінь. – У нас сільськогосподарський регіон, у районному бюджеті коштів нема, сільські бюджети посилаються на те, що утримання шкіл – це державні зобов’язання. Минулого року нам допомогла Полтавська обласна рада – виділила на сесії 1,428 тисяч гривень дотації. Ми вже оптимізували навчальні заклади, як могли: одну малокомплектну школу в Хорошках закрили, скоротили персонал – зараз в освіті працює 78% персоналу від потреби».

Олег Пругло повідомив, що в області школи двох районів мають борги за газ – Решетилівського і Лубенського. Освітяни інших районів знайшли методи оптимізації й не мають проблем з обігрівом навчальних закладів.

«Державна субвенція скоротилася для всіх шкіл однаково, але в інших районах Полтавщини зробили все, щоб не мати боргів за газ чи по зарплаті педагогів. У Гадяцькому районі, наприклад, перейшли на альтернативне опалення навчальних закладів, замінили котли. В інших регіонах зробили опорні школи, а малокомплектні закрили, щоб даром не опалювати великі площі заради кількох учнів. Щоб знову виносити проблеми двох районів на розгляд сесії Полтавської обласної ради, треба пояснювати, чому саме вам треба кошти, адже всі школи перебувають у рівних умовах», – пояснив Олег Пругло.

Разом із працівниками Департаменту фінансів облдержадміністрації освітяни вирішували, яким чином їм цьогоріч безперебійно провести опалювальний сезон.

«По-перше, треба легалізувати борг по газу і взяти позику у казначействі, – зазначив директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Павло Кропивка. – І ще раз необхідно провести оптимізацію навчальних закладів. Адже 1000 квадратних метрів на дитину в деяких сільських школах – це дуже неекономно. За рахунок осінніх та весняних канікул треба пізніше почати і раніше закінчити опалювальний сезон. І не бійтеся звертатися за допомогою до сільських голів і ОТГ, адже це їхні діти і школи».

Сесія Полтавської обласної ради відбудеться в кінці жовтня, тому освітяни вирішили підготуватися до неї, щоб переконати депутатів виділити гроші на утримання шкіл Лубенщини і цього разу.

 

угору ↑

25.09.2019