«Швидкі тести не можуть бути використані в домашніх умовах», – Наталія Свириденко

Версія для друку

«Швидкі тести не можуть бути використані в домашніх умовах», – Наталія Свириденко

 

На території обласної клінічної інфекційної лікарні директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак і директор лікарні Наталія Свириденко показали представникам ЗМІ експрес-тести, які надійшли на Полтавщину, й розповіли про алгоритм їх дії.

Область отримала 5 тисяч швидкісних тестів. Їх розподілили по регіону. В обласній інфекційній лікарні таких 510. Як зазначив Віктор Лисак, залежно від епідемічної ситуації, рівня захворюваності їх кількість поповнять.

«Ці швидкі тести не можуть бути використані в домашніх умовах. Їх застосовують лише в лікарняному закладі. Є алгоритм дій, який передбачений наказом Міністерства охорони здоров’я №663. У разі виникнення підозри на коронавірусну інфекцію хворий буде обстежений відразу на грип, а потім буде застосовано тест. Його робить медпрацівник, бо до тесту ще є буфер і дрібні прилади, необхідні для визначення аналізу. Аналіз здійснюється з капілярної крові або з венозної, сироватки крові та плазми. Результати тесту не є остаточними для встановлення діагнозу. Якщо за допомогою тесту будуть виділені тіла m або g, це означає, що такий хворий обстежуватиметься методом ПЛР для визначення безпосередньо самого коронавірусу. Аналізуватимуть за допомогою тест-системи методом ПЛР вірусозмиви з носоглотки. Проводитимуть аналіз фахівці обласного лабораторного центру. Підтвердження діагнозу робитимуть у референт-лабораторії лабораторного центру Центру громадського здоров’я України. Поки що алгоритм такий», – пояснила директор обласної клінічної інфекційної лікарні Наталія Свириденко.

Вона зазначила, що упродовж години швидкий тест буде зроблено. Утилізувати їх будуть із речовинами високої патогенності у спеціальних боксах і пакетах класу В. Так само утилізують і одноразові засоби індивідуального захисту, які будуть використані в роботі. Віктор Лисак пояснив, що в лікувальних закладів є укладені договори із сертифікованими компаніями, які забезпечують утилізацію.

«Для діагностики за допомогою тест-систем ПЛР визначені спеціальні пробірки для забору, вони є в лабораторному центрі. Важливо провести правильно змив із носоглотки, ротоглотки для отримання якісного результату. Результат встановлює клініцист», – додав Віктор Лисак.

Додав, що наказом МОЗ не передбачена обов’язкова госпіталізація пацієнта з коронавірусною інфекцією до стаціонару. Якщо це легка форма, то він може перебувати вдома, але під постійним спостереженням медичних працівників.

угору ↑