Ситуацію довкола будівництва Біланівського гірничо-збагачувального комбінату обговорили на виїзному засіданні робочої групи Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної Ради Україн

Версія для друку

Ситуацію довкола будівництва Біланівського гірничо-збагачувального комбінату обговорили на виїзному засіданні робочої групи Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної Ради України

6 серпня відбулося виїзне засідання робочої групи Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної Ради України щодо ситуації довкола будівництва Біланівського гірничо-збагачувального комбінату.

В ході роботи засідання робочої групи оглянуто об’єкти інфраструктури Єристівського ГЗК, відвідано оглядову площадку Біланівського ГЗК та заміряно рівень радіації на ній. На нараді щодо даного питання виступили представники місцевого самоврядування м. Комсомольськ, Міністерства екології та природних ресурсів України, Державної екологічної інспекції України, голови Кременчуцької і Козельщинської районних державних адміністрацій, народні депутати України. Від Полтавської обласної державної адміністрації виступив заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів Ткаченко Олександр Петрович.

Було обговорено чимало питань, серед них і те, що при реалізації проекту будівництва кар’єра виникають проблеми природоохоронного спрямування.

Одночасно відмічено, що на даному етапі ТОВ «Біланівський ГЗК» безпосереднього видобутку руди не здійснює. На підприємстві виконуються науково-проектні роботи, заходи з проведення державних експертиз, набуття права на земельні ділянки та вирішення соціальних питань мешканців населених пунктів, які потрапляють під розташування об’єктів інфраструктури майбутнього комбінату.

Проект будівництва Біланівського ГЗК знаходиться в стадії пошуку найбільш ефективних шляхів його реалізації (зменшення негативного впливу на довкілля, максимальне задоволення потреб соціальної сфери населених пунктів, врахування побажань місцевих жителів при поетапному відселенні). Розроблення Біланівського родовища залізистих кварцитів може бути розпочатим тільки після виконання відповідних проектів на будівництво, проходження державної експертизи (у тому числі екологічної), взяття в оренду (або у власність) земельних ділянок, вирішення соціальних питань мешканців населених пунктів сільських рад, які потрапляють під розташування об’єктів інфраструктури ТОВ «Біланівський ГЗК».

 

Департамент екології та природних ресурсів
облдержадміністрації

угору ↑