Спеціалізовані служби цивільного захисту Полтавщини до осінньо-зимового періоду готові

Сьогодні в Управлінні з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації відбулося планове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічного безпеки і надзвичайних ситуацій.

На порядок денний винесено чотири питання. Вони стосуються готовності області до осінньо-зимового періоду, стану протипожежної та промислової безпеки.

Обговорили також заходи  щодо попередження та протидії отруєнь дикорослими грибами.

Керівники та заступники спеціалізованих служб цивільного захисту прозвітували про  свою діяльність в рамках підготовки до суворого зимового періоду. Загалом Полтавська область готова до настання зими, запевнили вони.

Так, заступник начальника Служби автомобільних доріг у Полтавській області Анатолій Мягкохліб доповів: «До роботи в осінньо-зимовий період потрібно відремонтувати 50 пунктів обігріву, 16 із них уже готові до використання.

На даний момент підготовлено: 55 із 61 лінійно-виробничих будівель, 3 з 5 стаціонарних баз для збереження солі, 37 тимчасових майданчиків для приготування та збереження протиожеледних матеріалів. З метою скорочення використання природного газу у філії ДП “Полтавський автодор” переобладнано на опалення дровами 56 виробничих приміщень».

Стосовно безперебійного руху автотранспорту Анатолій Мягкохліб відзначив, що в зимовий період цілодобово працюватиме 304 одиниці техніки дорожніх організацій. Із них 50% уже готово до використання. Заготовлено 13 тис. тонн піску та ще 13 тис. тонн піщано-сольової суміші залишилося з минулого року. Тобто  маємо 62% запасу від річної потреби.

За словами начальника технічного відділу Полтавської дирекції залізничних перевезень Південної залізниці Сергія Сулими, робота з підготовки снігоприбиральної техніки ще триває. Готово майже 95% одиниць. Ситуація з підготовкою котелень  і опалювальних систем  складна. «У нас 143 топочних . Із них на газу 88 котелень, на електроопаленні 44. Зараз ми працюємо над зниженням використання газу на 30–35%, шукаємо альтернативні джерела», – додав він. До кінця вересня планують завершити підготовку до осінньо-зимового періоду.

Заступник голови правління – головний інженер, Книш Ігор розповів що фахівцями ПАТ “Полтавагаз” здійснюється спеціалізована поетапна підготовка до відповідного періоду. Рівень готовності  до опалювального періоду приблизно 90%.

Фахівці ВАТ “Полтаваобленерго” зауважили, що до роботи в осінньо-зимовий період готово 30 аварійно-технічних груп, загальною чисельністю 615 осіб та 153 одиниці техніки.

Провідний інспектор сектору техногенної безпеки відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Полтавській області Володимир Гришанін зауважив, що основні виробничі фонди устаткування зношені, якість розробки плануючої документації щодо захисту працюючого персоналу від надзвичайних подій низька. Він запропонував розробити карти-схеми зон можливого виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з погіршенням природних умов. Ця заувага стосувалася усіх служб.