Співпраця Полтавщини та США налагоджується

Співпраця Полтавщини та США налагоджується

У облдержадміністрації відбулася зустріч першого заступника голови ОДА Андрія Пісоцького із аташе з питань торгівлі Посольства США в Україні Мішель Сміт. Мета зустрічі – зацікавленість США у розвитку бізнесу разом із Україною. Мішель Сміт також цікавило для яких саме підприємств Полтавщини можуть бути корисними американські технології.

«На жаль, не всі підприємства працюють так, як би нам цього хотілося, – говорить Андрій Пісоцький. – Наприклад, якщо раніше на Крюківському вагонобудівному заводі працювало 11 тисяч осіб, то нині штат скорочено до 3,5 тисяч осіб. Сьогодні, ми працюємо над тим, щоб вони змогли збільшити обсяг своєї продукції для реалізації її як в України так і закордоном», - зазначив Андрій Пісоцький.

Слід зазначити, що питання розвитку нафто-газової галузі є особливо важливим, оскільки американські кампанії мають бажання долучатись до розробки родовищ і готові направляти інвестиції у цю галузь. «На останній зустрічі з торгово-промисловою палатою США ми зазначили, що готові до плідної співпраці, але обов’язково усі прийняті нами угоди необхідно погоджувати на рівні громадських обговорень та з депутатським корпусом Полтавської ОДА», - додав перший заступник голови ОДА.

На Полтавщині потужним є виробництво зернових культур. Саме в нашій області вирощують понад 15% валу зерна. Але керівництво області не зацікавлено в тому, що б з Полтави сировина експортувалась. Зараз працюють над тим, що б у підприємств був максимальний цикл переробки сировини, максимальна додана вартість за рахунок чого збільшувалась би кількість робочих місць та надходження в бюджет.

Із Мішель Сміт було обговорено і питання адміністративно-територіальної реформи. «Філософія реформи в тому, що громади отримують повноваження, а разом із ними і відповідальність. Нині держава стимулює реформу, надає громадам субвенції. Якщо у вашій Торгово-промисловій палаті є фахівці з даного питання, ми хотіли до них звернутись, щоб вони поділилися міжнародним досвідом. Оскільки об’єднані громади, отримавши кошти, не завжди можуть їх ефективно використати», - звернувся Андрій Пісоцький до Мішель Сміт.

Найближчим часом керівництво області визначиться з форматом проведення в посольстві та торгово–промисловій палаті США презентації промислового потенціалу Полтавської області. Будуть представлені перспективні напрямки розвитку підприємництва Полтавщини, які в подальшому сприятимуть економічному зростанню нашого регіону.

Обговорили також і питання проведення інвестиційно–економічного форуму в Полтавській області з залучення торгово–промислової палати США та посольства штатів, полтавських промислових, аграрних підприємств, представників малого та середнього бізнесу. Це стане великим поштовхом для розвитку співпраці між інвестиційними кампаніями Америки та підприємствами Полтавської області.