Стан моделювання мереж надання публічних сервісів та послуг обговорили на всеукраїнському селекторі

Версія для друку

Стан моделювання мереж надання публічних сервісів та послуг обговорили на всеукраїнському селекторі

 

Представники центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій з’ясували на селекторі обсяги виконаної роботи з моделювання мереж надання публічних сервісів та послуг, обговорили поточні питання.

«В областей був час для проведення інвентаризації наявних об’єктів надання публічних сервісів і послуг. Тепер вони мають перейти до етапу моделювання оптимальних мереж. Ми зібралися з’ясувати чи все вдається, чи є проблеми», – пояснила Міністр розвитку громад та територій Альона Бабак.

Вона нагадала про відповідне доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука щодо здійснення центральними органами виконавчої влади й облдержадміністраціями моделювання мереж надання публічних сервісів і послуг на основі стандартів моделювання.

«Стосовно моделювання центрів надання публічних сервісів і послуг в ОТГ ми направили структурним підрозділам ОДА інформацію про центри, які вже працюють та які заплановано створити в громадах. Орієнтовно їх буде 58, – зазначила директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Інна Іщенко. – Наше основне завдання – до 25 листопада змоделювати й надати цю мережу центральним органам виконавчої влади. Якщо надалі будуть якісь доповнення, ми їх вноситимемо. Головне – зробити основну мережу».

Заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь наголосив, що моделювання мережі потрібно завершити у відведені строки.

«На Полтавщині робота відбувається планово. Всім залученим до неї структурним і територіальним підрозділам потрібно відпрацювати поетапно кожне завдання, комунікувати між собою та вчасно подати відповідні напрацювання центральним органам влади», – зазначив Микола Білокінь.

«Нам потрібно якомога швидше завершити моделювання мереж надання публічних сервісів і послуг у регіонах. В областях до процесу нанесення на карту відповідних установ і моделювання мережі долучаються народні депутати України. Звертаюся до всіх облдержадміністрацій провести тематичні зустрічі із народними депутатами, поінформувати їх про роботу, зокрема й на фінальному етапі моделювання мережі. Структурним підрозділам потрібно погодити за своїм напрямком із профільними міністерствами змодельовані мережі, щоб ми в Мінрегіоні могли їх узагальнити», – підсумував заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода.

У кінці листопада планують провести подібну селекторну нараду, аби підбити підсумки проведеної роботи.

Нагадаємо, що мережа адміністративних послуг для громад має відповідати певним характеристикам:

  • в ОТГ – опорна школа, а також автобуси, які підвозять дітей до навчального закладу;
  • кожна дитина повинна мати можливість ходити до дитячого садочка;
  • сімейний лікар або фельдшер – на відстані не більшій за 7 км;
  • ЦНАПи розташовані у 30-хвилинній доступності;
  • спеціалізована допомога – на відстані 60 хвилин.
угору ↑