«Створення комісії із земельних питань – крок для підвищення прозорості діяльності облдержадміністрації», – Євген Греков

Версія для друку

«Створення комісії із земельних питань – крок для підвищення прозорості діяльності облдержадміністрації», – Євген Греков

 

Відбулося друге засідання комісії із земельних питань. Вона створена при облдержадміністрації на початку березня цього року для сприяння у здійсненні повноважень ОДА в галузі земельних відносин, ефективного використання державного земельного фонду, об’єктивності встановлення строків та розмірів орендної плати під час укладення/продовження договорів оренди, забезпечення захисту економічних та соціальних інтересів держави, громадян і юридичних осіб.

Очолив цей дорадчий орган заступник голови облдержадміністрації Євген Греков.

«Із моменту початку аналізу документів, які надходили до ОДА, пов’язаних із наданням дозволу на розробку технічної документації, її погодженням, укладенням договорів оренди, ми звернули увагу, що робота велася дещо формально. Тобто недоліки у документації, яка подавалася, належним чином не аналізували й облдержадміністрація надавала відповідну згоду, погодження, укладала договори, – розповів Євген Греков. – Це питання ми вирішили, зокрема, шляхом створення окремого відділу в Юридичному департаменті, в якому працюють не тільки юристи, а й землевпорядники, фахівці з досвідом роботи в Держгеокадастрі, тож рівень експертизи документів, наданих матеріалів значно вищий. Аналізуємо ці питання більш кваліфіковано. Щоправда, ми спостерігаємо, що збільшилася кількість відмов за результатами розгляду цих документів, бо частина з них ще по інерції надходять з порушеннями або не в повному обсязі».

Євген Греков розповів, що в ході проведення аудиту роботи облдержадміністрації постало питання підвищення прозорості прийняття рішень у сфері земельних відносин, тому було прийнято рішення створити допоміжний, консультативний, дорадчий орган при ОДА. Ним стала комісія із земельних питань.

«До її складу увійшли фахівці служб, функціонал яких пов’язаний із використанням природних ресурсів. Тут, крім спеціалістів юридичного департаменту, працюють фахівці департаменту екології та природних ресурсів, департаменту будівництва, містобудування і архітектури, департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій, департаменту фінансів, обласних управлінь Держгеокадастру, лісового та мисливського господарства, регіонального офісу водних ресурсів, Держекоінспекції. Мета роботи комісії – глибоке, фахове опрацювання відповідних матеріалів, – пояснив Євген Греков. – Створення комісії із земельних питань – крок для підвищення прозорості діяльності облдержадміністрації у прийнятті рішень і поліпшення рівня фаховості, здійснення своїх повноважень у сфері моніторингу, контролю за використанням природних ресурсів держави. Облдержадміністрація може більш прозоро і фахово виконувати роботу. Рішення на комісії ухвалюємо колегіально. Звісно, фінальне слово – за керівником – головою облдержадміністрації, але він може спиратися на фахову думку багатьох спеціалістів у цій сфері, які надали певні рекомендації».

Комісія збирається щотижня. Упродовж двох засідань вже було опрацьовано більше 100 матеріалів.

угору ↑