У цьому році за кошти обласного бюджету заплановано видати 10 соціально значущих книг

Версія для друкуВерсія для друку

16 лютого у облдержадміністрації відбулося засідання Експертної ради з випуску соціально значущих видань під головуванням заступника голови ОДА Олега Пругла. Також у заході взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вікторія Пилипенко, начальник відділу інформаційно-аналітичної роботи та видавничої справи управління інформації Оксана Лісан, автори видань, громадськість та ін.

«Книговидавнича справа – одна із серйозних складових в інформаційному просторі Полтавщини. Обласна влада багато приділяє уваги даній галузі. Відповідно до Програми підтримки книговидання було видано понад 77 тисяч примірників книг на загальну суму більше 4,5 млн грн. У 2016 році майже 670 тис гривень було використано для видання соціально значущих книг», - зазначив Олег Пругло.

Цього року заяви на реалізацію книговидавничих проектів за кошти обласного бюджету подали 7 видавництв Полтавщини. Всього на розгляд Експертної ради було подано 36 видавничих проектів, з яких комунальними видавництвами було запропонувано 20 видавничих проектів, іншими – 16.

Представники Експертної ради мали змогу детально ознайомитися із поданими проектами, оцінити їх зміст, визначити їх відповідність критеріям соціальної значущості. В результаті було погоджено 10 поданих проектів. Зокрема,  історико-краєзнавче видання – 4, видання для дітей та юнацтва – 1, художня література – 2, художня література (поезія) – 1, наукова та науково-популярна література – 1, видання національно – патріотичного спрямування – 1.

З урахуванням висновків, зауважень та рекомендацій членів Експертної ради, після здійснення остаточних економічних обрахунків, Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю складе проект Плану випуску соціально значущих видань, що видаються за рахунок бюджетних коштів, який буде погоджуватися із постійними профільними комісіями обласної ради.

Остаточний варіант Плану буде затверджено наказом Департаменту після затвердження обласного бюджету, у межах виділених бюджетних асигнувань відповідно до Комплексної програми комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в Полтавській області на 2016-2020 роки.

Видання, які будуть видані згідно із Планом, будуть передані безкоштовно бібліотекам в залежності від читацького призначення, частина тиражів передасться творчим спілкам і товариствам області, видавництвам та авторам, обласній раді, Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації на презентаційні цілі.