У Гадяцькому районі комплексними медичними послугами скористалися 129 людей

Версія для друку

У Гадяцькому районі комплексними медичними послугами скористалися 129 людей

 

13 вересня в шосте відбувся виїзд трьох пересувних мобільних амбулаторій «Комплексні медичні послуги».

Гадяцький район відомий як передовий за розвитком української «медицини майбутнього»  –  телемедицини у селі. Також є декілька віддалених маленьких населених пунктів, мешканцям яких трохи складно діставатися до закладів охорони здоров’я. Особливо людині похилого віку або з обмеженими фізичними можливостями за одну годину ну ніяк не встигнути пройти необхідні медичні обстеження.    

Тому, згідно графіку, перший маршрут вирушив до села Лихопілля у якому 74 мешканця. За другим маршрутом поїхали до сіл Червоний Кут, де зареєстровано наразі близько 80 селян та  Круглик із 85 жителями. А третій комплекс – до сіл Морозівщина (95 мешканців) та Педоричі, де зареєстровано 65 осіб.

Представники влади, медичної галузі Гадяцького району та сільських рад дуже постаралися заради зручності своїх краян. Для того, щоб вони могли не тільки пройти комплексний медичний огляд на сучасному обладнанні прямо біля свого двору, а й отримати необхідну консультацію та призначення від сімейних лікарів. Медики мали можливість швидко та ефективно працювати у комфортних умовах.

Бригада медичних сестер Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру Юлія Костенко, Наталія Шуплик та Яніна Крамарь приїхали, щоб обстежити всіх бажаючих разом з потужною бригадою медиків Гадяцького районного центру первинної медико-санітарної допомоги: лікарями загальної практики-сімейної медицини Галиною Ростовською, Олексієм Сторчаком, Світланою Костюковою та Миколою Дуличем, та медичними сестрами: Валентиною Титаренко, Іриною Торяник, Лідією Кондрат’євою, Ларисою Тіщенко, Валентиною Кумир, Наталією Куліш, Наталією Желізняк, Галиною Коломієць, Тетяною Пилипенко та Любов’ю Оленьовою.  

         «Будь ласка, обов’язково напишіть, що цей район був найкраще за всіх підготовлений до приїзду пересувних амбулаторій, організація – супер! У нас на допомогу було по 3 медичні сестри у кожному комплексі та сімейні лікарі. Все пройшло злагоджено та швидко. І ставлення дуже гарне як персоналу, так і селян», – говорить старша медична сестра відділення денного стаціонару кардіодиспансеру Юлія Костенко.  

 «Спочатку, перед прибуттям амбулаторій на колесах, до кожного з сіл приїхали лікарі. Вони попередньо проконсультували своїх пацієнтів, виписали, кому потрібно, рецепти за програмою «Доступні ліки» від артеріальної гіпертензії, бронхіальної астми та цукрового діабету. Надали їм поради щодо лікування та корекції способу життя, що стало на користь здоров’ю пацієнтів. А представники територіального центру соціального обслуговування допомогли з підвезенням людей з особливими потребами. Медичні сестри у швидкому режимі брали кров на аналізи загальний та біохімічний, здійснювали вимірювання артеріального тиску, електрокардіограми, визначали індекс маси тіла тощо. Хочу сказати, що кожен з 129-ти обстежених селян нашого району задоволений таким підходом та зручністю», - пояснила Наталія Інденко з Гадяцького ЦПМСД.

Наступного тижня таку нагоду матимуть мешканці Глобинського району, куди заплановано здійснити сьомий виїзд амбулаторій на колесах, закуплених за кошти Світового банку.   

 

Прес-центр ДОЗ Полтавської ОДА

 

 

угору ↑