У Горішніх Плавнях планують створити сучасний спорткомплекс для підготовки веслувальників

Версія для друку

У Горішніх Плавнях планують створити сучасний спорткомплекс для підготовки веслувальників

 

А у програмі підтримки спорту в Полтавській  області на наступний рік передбачать преміювання для кращих спортсменів та їхніх тренерів

На цьогорічних літніх Олімпійських іграх у бразильському Ріо-де-Жанейро Полтавщину представляли відразу 5 спортсменів з Полтавщини. Як прокоментував начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА Олександр Буцький, це дуже гарний результат, зважаючи на те, що у попередніх Олімпіадах область представляв один, від сили — два спортсмени. А олімпійська «бронза», здобута Дмитром Янчуком із Горішніх Плавнів у парі із львів’янином Тарасом Міщуком на дистанції 1000 метрів на каное-двійці взагалі перша олімпійська медаль для Полтавщини за останні 36 років. Адже востаннє до того спортсмен з Полтавської області підіймався на п’єдестал пошани ще на Олімпіаді в Москві у 1980 році.

За словами Олександра Буцького, решта полтавських спортсменів хоч і не здобули медалей, проте показали непогані результати. Нагадав також про те, що спорт високих досягнень починається насамперед із дитячо-юнацьких спортивних шкіл, де помічають талановитих спортсменів. А ще — із хорошої матеріально-технічної та тренувальної бази, фінансової підтримки самих спортсменів та тренерів, які й виховують майбутніх призерів та чемпіонів. Про це і йшлося під час щотижневої апаратної наради в Полтавській ОДА.

— На сьогодні в області працюють 48 дитячо-юнацьких спортивних шкіл усіх типів та форм власності, — повідомив Олександр Буцький. — З них 20 ДЮСШ підпорядковані органам управління освітою, 21 – органам державного управління фізичної культури і спорту (зокрема, і одна дитячо-юнацька реабілітаційно-спортивна школа), 7 – фізкультурно-спортивному товариству „Колос“). У ДЮСШ (СДЮШОР) займаються 16 647 дітей та підлітків, а це понад 12 % від загальної кількості учнівської молоді віком від 6 до 18 років. Що до рівня підготовки, то у спортивних школах області тренується 3 майстри спорту України міжнародного класу, 60 майстрів спорту України, 172 кандидатів у майстри спорту України та 210 першорозрядних спортсменів. До складу національних збірних команд України з різних вікових груп і різних видів спорту входить 84 полтавські спортсмени.

Що ж до  проблем полтавського спорту, то серед таких Олександр Буцький назвав низьке охоплення школярів заняттями у спортивних гуртках та секціях, високий середній вік тренерів, відсутність сучасних спортивних споруд. Тому обласна влада має намір стимулювати фінансово спортсменів, які стають призерами та чемпіонами змагань, починаючи з рівня чемпіонатів країни, та їхніх тренерів. Для цього розробляється програма підтримки спорту (як олімпійських, так і не олімпійських видів), яку мають винести на розсуд депутатського корпусу обласної ради.  Йдеться про виплату обласних стипендій.

Аби покращити матеріально-технічну базу, в області найближчим часом мають спорудити 8 спортивних майданчиків. Перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький зауважив, що хід будівництва майданчиків проінспектують до 15 вересня. Додав, що необхідно буде обов’язково врахувати ініціативи депутатів обласної ради, які пропонують встановити у  різних районах антивандальні спортивні та тренажерні майданчики. Окрім того, Андрій Пісоцький згадав про ініціативу влади Горішніх Плавнів збудувати у місті сучасний комплекс для підготовки веслувальників на байдарках і каное. І такий комплекс у місті бронзового олімпійського чемпіона Ріо—2016 обов’язково має бути. 

— У мене пропозиція, щоб ви особисто, — Андрій Пісоцький звернувся до Олександра Буцького, — зібралися разом  із керівниками міських відділів спорту, запросили на цю зустріч депутатів профільної комісії обласної ради, олімпійців, спортсменів та їхніх тренерів і підготували пропозиції щодо покращення матеріально-технічної баз.  І відпрацювали разом плани, які хочемо реалізувати у наступному році. Депутати обласної ради та облдержадміністрація налаштовані рішуче щодо фінансової підтримки спорту на Полтавщині. Проте всі пропозиції, і програма насамперед, мають бути виписані  якісно, щоб необхідні кошти внести у бюджет вже цього року.

 

угору ↑