У Горішніх Плавнях стартував фестиваль «Калинове літо на Дніпрі»

Версія для друку

У Горішніх Плавнях стартував фестиваль «Калинове літо на Дніпрі»

 

Учора розпочався фольклорний фестиваль, «Калинове літо на Дніпрі» — щорічний захід, що відбувається у місті Горішні Плавні на Полтавщині. Проводять його з 2000 року під егідою Міжнародної Ради Організацій Фестивалів Фольклору і Традиційних Мистецтв (CIOFF) при ЮНЕСКО.

Мета фестивалю – охорона і популяризація традицій і культурної спадщини в таких формах як: колоритна національна мова, танець, музика, народні ремесла, ігри та забави через зустрічі фольклорних колективів різних країн. А також формування естетичного смаку, виховання у молоді глибокої поваги до традиційної української національної культури і мови.

— Ми не тільки залучаємо іноземців та розвиваємо туризм області, а й налагоджуємо комунікацію між нашими та закордонними митцями. Це ж чудово, коли інші країни не лише знатимуть про наш регіон, а й із задоволенням приїжджатимуть та пропагуватимуть Полтавщину далеко за її межами, — поділився перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.

Зазвичай свято триває кілька днів і включає концерти просто неба. Також у його рамках проводять марш-парад всіх учасників, екскурсії містом, дискотеки та інші розваги.

Минулоріч участь у заході взяли фольклорні колективи Туреччини, Польщі, Сербії, Північного Кіпру, Чехії, Румунії та України. Цього року — Туреччини, Словаччини, Болгарії, Румунії, Північного Кіпру і, звичайно, України. Нашу країну представить Гадяцький коледж культури і мистецтв імені І.П.Котляревського.

— На цьогорічному фестивалі ми познайомимось з оригінальними колективами. Проведення таких традиційних фольклорних фестивалів сприятиме розвитку дружби, міжнародних зв’язків, вивченню культури і самобутності народів країн світу. Дякую учасникам фестивалю за можливість ознайомитись із національною культурою країн, за радість і відчуття свята, яке ви даруєте жителям нашого міста і гостям фестивалю, — наголосив міський голова Горішніх Плавнів Дмитро Биков.  

Фестиваль триватиме до 17 серпня. У програмі: концерти учасників фестивалю, вечір дружби, молодіжна дискотека та гала-концерт на Театральній площі Горішніх Плавнів.

 

 

угору ↑