У Києві обговорили особливості управління відходами в контексті децентралізації

У Києві обговорили особливості управління відходами в контексті децентралізації

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак взяв участь у нараді членів Робочої групи з розроблення Національного плану управління відходами, яка відбулася в м. Києві. Від Полтавської обласної державної адміністрації участь у нараді прийняв Олександр Ткаченко – заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів.

Під час наради присутні розглянули ряд питань, зокрема, особливості управління відходами в контексті децентралізації, підходи до управління відходами в українських реаліях, вимоги Директиви 2008/98/ЄС, досвід країн Європейського Союзу та можливість його використання в Україні.

«В Україні неодмінно мають запрацювати європейські принципи поводження з відходами. 26 років найбільшою перешкодою на цьому шляху була відсутність Національної стратегії поводження з відходами. Наприкінці минулого року Уряд України ухвалив довгоочікуваний стратегічний документ. Спільними зусиллями декількох міністерств, міжнародних організацій та громадськості Україна отримала документ, який визначить державну політику у сфері поводження з відходами в найближчі десятиліття», –  наголосив  Остап Семерак.

Він зауважив, що попереду клопітка робота з розробки Національного плану управління відходами, який має визначити конкретні заходи та інструменти реалізації Національної стратегії управління відходами.

Міністр також закликав представників обласних адміністрацій, експертного та громадського середовища активно брати участь в обговоренні та створенні української системи управління відходами.

«Ухваливши Національну стратегію ми зробили вагомий крок у вирішенні застарілих проблем сфери поводження з відходами. Наразі ключове завдання адаптувати її до українських реалій. Ця сфера має всі шанси вже найближчим часом стати інвестиційно привабливою», – відмітив Остап Семерак.