У Миргороді відкрили реконструйований міст

Версія для друку

У Миргороді відкрили реконструйований міст

 

Сьогодні голова обласної державної адміністрації Валерій Головко й голова обласної ради Олександр Біленький взяли участь у відкритті реконструйованого мосту через річку Хорол у Миргороді.

Об’єкт розташований по вулиці Гоголя. Завдовжки він 116 метрів. Днями на об’єкті завершилися ремонтні роботи. Загалом реконструкція тривала два роки, а коштувала 28 мільйонів гривень.

– Шановні миргородці, це справді важлива подія для вашого міста. І для всієї області вона також важлива, тому що саме цей об’єкт був випробувальним у форматі децентралізації, фінансової децентралізації. 2015 рік розпочався з пілотного проекту реконструкції мосту в місті Миргороді через річку Хорол. Для нас це був дуже важливий етап і ми змогли його пройти завдяки політичній волі керівників країни. Саме реформа децентралізації, передача повноважень і ресурсів на місця дали можливість реалізувати цей надважливий інфраструктурний об’єкт. На нього витрачено з різних джерел – міського й обласного бюджетів, Державного фонду регіонального розвитку – 28 мільйонів гривень. І це тільки початок нашої роботи. Наступного року починаємо дуже серйозний об’єкт, з’єднаємо автошляхом Миргород і Лохвицю. Ви знаєте ту дорогу, вона нині у жахливому стані, але маємо надію, що за два роки реалізуємо й цей важливий проект щодо інфраструктури, – зазначив Валерій Головко.

– Дякуємо всім будівельним організаціям, які знову об’єднали два береги цієї чудової річки. Нині маємо змогу швидко та якісно їхати Миргородом. Два роки – наче й чималий проміжок часу, але для такого будівництва це зовсім мало. До слова, з бюджету області в поточному році профінансовано проекти восьми мостів на Полтавщині. Це досить великі кошти. Ми хочемо дати імпульс будівництву доріг, спорудженню мостів у регіоні, – пояснив Олександр Біленький.

Міський голова Миргорода Сергій Соломаха подякував миргородцям і гостям міста за терпіння, поки тривали ремонтні роботи.

– Якби ми не розпочали тоді реконструкцію мосту, хтозна в якому стані він знаходився б зараз. Понад десятиліття міст був в аварійному стані. І зокрема завдяки позиції Уряду, обласної державної адміністрації та обласної ради ми змогли отримати перший транш із Державного фонду регіонального розвитку в кінці 2015 року, що дало нам змогу розпочати будівництво об’єкта. Зрозуміло, лише місцевим бюджетом ми б не обійшлися. А якщо говорити про 2012-2014 роки, то не змогли б знайти й ті дев’ять мільйонів. Завдяки децентралізації маємо можливість виділити кошти і з місцевого бюджету, – додав Сергій Соломаха. – Цей об’єкт дасть змогу пішоходам, велосипедистам, автомобілістам перетинати річку Хорол швидше, ніж це ми робили останні два роки. І, думаю, про те вже й не згадуватимемо, бо в нас є чудовий міст. Дякую всім, хто на ньому працював.

За словами першого заступника міського голови Миргорода Сергія Швайки, упродовж 2016-2017 років було повністю проведено реконструкцію мосту. Незмінними лишилися тільки опорні конструкції – руслові опори, які відштукатурили й покрили спеціальною сумішшю. Проектна вартість мосту становила 33 мільйони гривень, а договірна вартість із підрядником склала 28 мільйонів гривень.

Виконавець робіт підприємства-підрядника Костянтин Штанько розповів, що проїжджу частину мосту розширили на два метри, а тротуари – на 0,8 метра. Нині міст завширшки дев’ять метрів, а тротуари – по 1,8 метра.

Подяками міської ради Сергій Соломаха нагородив представників будівельної організації, підрядників і субпідрядників. Почесне право перерізати урочисту стрічку надали Валерієві Головку, Олександрові Біленькому, Сергієві Соломасі. Першими річку Хорол по оновленому мосту перетнули автомобілі великої вантажності за кермуванням працівників комунального підприємства «Спецкомунтранс». Таким чином, за традицією будівельників, перевірили міст на міцність.

Довідка. Міст через річку Хорол збудований у Миргороді в 1960 році. У 2002-му, за результатами технічної експертизи, визнаний аварійним. Реконструкція тривала за будівельними нормами і графіками два роки. Вартість освоєних коштів – понад 28 мільйонів гривень, зокрема 17 мільйонів гривень – із Державного фонду регіонального розвитку, із міського бюджету – 9 мільйонів 779 тисяч гривень, субвенція з обласного бюджету – 2 мільйони гривень. 

угору ↑