У облдержадміністрації обговорили питання прийняття громадян України на військову службу за контрактом до ЗСУ

Версія для друку

У облдержадміністрації обговорили питання прийняття громадян України на військову службу за контрактом до ЗСУ

 

Зважуючи на те, що держава функціонує в умовах особливого періоду, одним із основних гарантів безпеки держави є Збройні Сили України і питання комплектування їх свідомими, патріотично налаштованими, придатними за станом здоров’я громадянами є  пріоритетними для обласної влади.

З цією метою під головуванням заступника голови ОДА Олега Пругла 16 лютого відбулася координаційна нарада з головами РДА та керівниками райміськвійськоматів в режимі відеозв’язку з питань прийняття громадян України на військову службу за контрактом до ЗСУ у 2017 році. У заході також взяли участь представники Полтавського обласного військового комісаріату, Департаменту охорони здоров’я ОДА, відділу з питань запобігання та протидії корупції, взаємодії з  правоохоронними органами  та оборонної  роботи ОДА, Полтавського обласного центру зайнятості та ін.

Сергій Манжус, заступник військового комісара Полтавського обласного військового комісаріату, озвучив загальний рейтинг районів області по підведенню підсумків командування сухопутних військ ЗСУ у 2016 році. «По підсумкам діяльності за 2016 рік планове завдання в сухопутних військах було виконано на 80%. Полтавська область виконала завдання на 84,4%, що дозволило нам посісти 10-ту позицію серед обласних військових комісаріатів України. 11 місце у даному рейтингу зайняла Чернігівська область, 15 – Черкаська», - зазначив він.

Загалом, протягом 2016 року більше 2 тис громадян Полтавщини вирішили стати на збройних захист  держави і добровільно уклали контракт на проходження військової служби, що є середнім показником серед областей України. Із них понад 400 чоловік – це учасники АТО, які мають бойовий досвід, понад 350 чоловік –  призовники, які замість строкової служби обрали професійну військову службу, більше 80-ти жінок протягом року одягли військові однострої.

У переважній більшості кандидати на службу обирали військові частини, які виконують бойові завдання безпосередньо в зоні проведення антитерористичної операції на сході України. Це 1-ша окрема танкова бригада (смт Гончаріськ Чернігівської області), 30 окрема механізована бригада (м. Новоград-Волинськ Житомирської області), 58 окрема мотопіхотна бригада (Сумська область), 72 окрема механізована бригада (м. Біла Церква Київської області), 26 окрема артилерійська бригада (м. Бердичів Житомирської обл.) та інші частини бойового складу.

За словами Сергія Манжуса, не в усіх регіонах Полтавщини у минулому році були створені належні умови для інформування громадян про умови та порядок проходження військової служби, що, звичайно, негативно вплинуло на кількість охочих служити у ЗСУ. Так, наприклад, найбільше бажаючих стати військовими у 2016 році було з м. Полтави (265 чоловік) та Кременчука (228 чоловік), а найменше – з Великобагачанського (43 чоловіки), Семенівського (42 чоловіки), Лубенського районів та м. Лубни (93 чоловік).

Вже у 2017 році понад 150 жителів Полтавщини виявили бажання укласти контракт зі Збройними Силами України та були направлені для підготовки до навчальних центрів.

За результатами апаратної наради Олегом Пруглом були визначені завдання щодо активізації інформаційної діяльності, сприяння роботи мобільних агітаційних груп, у тому числі і тих, які прибувають з військових частин, сприяння в обладнанні стаціонарних та мобільних агітаційних пунктів тощо.

угору ↑