У Полтаві нагородили лауреатів премії імені Івана Котляревського

Версія для друку

У Полтаві нагородили лауреатів премії імені Івана Котляревського

 

У Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М.В. Гоголя відбулась урочиста церемонія нагородження лауреатів премії імені І.П.Котляревського. Вручав дипломи та грошові винагороди лауреатам заступник голови обласної ради Анатолій Ханко.

«Іван Котляревський жив у нелегкий час для української державності. І коли вже наша зброя затупилася, Іван Петрович поставив на вершину боротьби мову та дотепний український гумор.  Саме він дав поштовх для відтворення української держави, започаткував нову літературну мову. І нині, коли наші хлопці воюють на сході з російським агресором, мова і культура важлива для боротьби в тилу», – сказав Анатолій Ханко.

Лауреатів визначили в чотирьох номінаціях:

у номінації «Поетичний твір» перемогу здобув  Леонід Вернигора, член Національної спілки письменників України – за творчий доробок;

у номінації «Театральна діяльність» – Світлана Боцула, сценарист, заступник директора з практичного навчання, сприяння працевлаштуванню та зовнішніх зв’язків, викладач-методист Комунального вищого навчального закладу «Гадяцький коледж культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського» – за популяризацію українського театрального мистецтва;

у номінації «Музично-пісенна творчість» лауреатом премії став Олег Тищик, директор комунального закладу «Полтавська обласна філармонія» – за пропаганду кращих зразків українського класичного і сучасного мистецтва;

у номінації «Медіа-проект» – Макаренко Олександр Георгійович, директор приватного підприємства «Зоря Полтавщини» та Корнєва Вікторія Сергіївна, журналіст приватного підприємства «Зоря Полтавщини» – за цикл публікацій рубрики «Будеш, батьку, панувати!..».

Також із нагоди ювілею Івана Котляревського заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь вручив грамоти облдержадміністрації директору Полтавського театру імені М.В. Гоголя, заслуженому працівнику культури України Олексію Андрієнку, літераторам Тетяні Луньовій, Володимиру Мирному, Івану Нечитайлу та Павлу Стороженку.

«2019 рік багатий на ювілеї. У квітні святкували 210 річницю від дня народження Миколи Гоголя. Нині святкуємо 250 років від дня народження Івана Котляревського. Відзначати ми почали ще на нашій книжковій виставці «ПОШУК». Тоді вперше загалу представили унікальне видання «Енеїди» І.П. Котляревського (Санкт-Петербург, 1809 р.) з автографом автора. Низку заходів, присвячену ювілею українського письменника, почали з вручення премії. Вітаю всіх лауреатів», – сказав Микола Білокінь.

Полтавська обласна премія імені І. П. Котляревського – щорічна відзнака, заснована Полтавською обласною радою. Присуджується з 2007 року.

 

 

угору ↑