У Полтаві перевіряють автобуси, які заявлені на участь у конкурсі з перевезення пасажирів

Версія для друку

У Полтаві перевіряють автобуси, які заявлені на участь у конкурсі з перевезення пасажирів

 

Два дні, 14 та 15 серпня у Полтаві перевірятимуть технічний стан транспортних засобів, які заявлені на участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.

«У Полтаві оглянуть 13 автобусів. Всього до огляду на території області планується 30 транспортних засобів. Заявки до участі в конкурсі подали 17 перевізників. Всі, хто пройде огляд буде допущений до конкурсу, який відбудеться 29 серпня 2019 року. Обслуговуватимуть перевізники, які виграють конкурс, 60 маршрутів. Ті, хто не пройде огляд за технічним станом, до конкурсу не допускаються та не отримають маршрути на які претендували», – розповів начальник відділу транспорту та організації пасажирських перевезень облдержадміністрації Сергій Гайдар.
Як зазначив посадовець, нині в області складна ситуація, не всі маршрути зайняті перевізниками. Серед причин він називає стан доріг та мала прибутковість кількох маршрутів.
Зокрема, не мають попит серед перевізників приміські соціальні маршрути в районах.
«Нещодавно маршрут Вільний Степ–Полтава, що у Новосанжарському районі, залишився без перевізника. Нині намагаємося його знайти. Й таких районів чимало. Проблеми також є в Лубенському та Оржицькому районах. Загалом в області таких маршрутів близько 30», – сказав Сергій Гайдар.

Під час огляду поліція, представники Управління  Укртрансбезпеки у Полтавській області перевіряють чи відповідають автобуси умовам безпеки руху для перевезення пасажирів.
Інспектор відділу безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції Полтавської області Тарас Полтавець розповів, що під час перевірки насамперед увагу звертають на зовнішній вигляд автобусів.

Звертають увагу і на документи: посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, протокол проходження технічного контролю, поліс цивільно-правової відповідальності, медичної довідки.
«Також перевіряємо укомплектованість транспортного засобу. У водія має бути аптечка, вогнегасник, противідкатні опори, знак аварійної зупинки. Проводимо й зовнішній огляд автобуса на дотримання вимог законодавства, зокрема, справність шин, зовнішніх світлових приладів», – розповів Тарас Полтавець.
Зінаїда Пергат – одна з перевізників, чиї авто сьогодні перевіряють. Її підприємство вже понад 20 років обслуговує маршрут Мале Перещепине – Полтава. В разі перемоги на конкурсі й надалі планує його обслуговувати.
«Готувалися до огляду, ремонтували маршрутку. Є ще певні недоліки, але ми їх усунемо. Намагаємося робити все, щоб пасажири не скаржилися. Через погані дороги постійно доводиться ремонтувати машину. Лопаються скати, ресори. Тай автомобілі вже не нові», – розповіла Зінаїда Пергат
Загалом в області 600 міжміських і приміських маршрутів, на кожному працює по одному транспортному засобу.

 

 

угору ↑