У Полтаві перевіряють технічний стан транспортних засобів, які заявлені на участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування

Сьогодні працівники Управління інфраструктури облдержадміністрації, Управління патрульної поліції в Полтавській області, Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області перевірили технічний стан транспортних засобів, які пропонуються для використання на маршрутах і заявлені на участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування. З’їхалися на огляд близько 20 автобусів.

– Перевірка відбувається у зв’язку з тим, що 20 лютого буде проведено конкурс на перевезення пасажирів на міжміських і приміських маршрутах. Задля забезпечення безпеки пасажирів, їх максимально можливого комфорту й проводимо перевірку автобусів тих підприємців, які подаватимуться на конкурс. На нього, до слова, заявлено 15 маршрутів. Сьогодні й завтра оглянемо близько 40 автобусів. Критерії відбору – безпека, зовнішній вигляд, чистота й комфорт. Не допускаються до конкурсу автомобілі, в яких, наприклад, не відповідає технічним вимогам гума, несправне світлове обладнання, салон у пошарпаному стані, не працюють склоомивачі, немає вогнегасників, аптечки й так далі, – поінформував начальник Управління інфраструктури облдержадміністрації Юрій Кривошеєв. – Загалом упродовж року відбуваються три-чотири відповідних конкурси. Термін роботи перевізника, який прошов конкурс, за маршрутом становить три-п’ять років.

Один із перевізників, чиї авто сьогодні перевіряють, – Василь Титик із Кременчука. Загалом має понад десять транспортних засобів. Сьогодні на перевірку до обласного центру приїхали два його автобуси, які у разі перемоги на конкурсі курсуватимуть за маршрутом «Кременчук – Полтава».

– Працюємо з 2001 року, спочатку на нерегулярних перевезеннях, а уже п’ять років обслуговуємо маршрути «Горішні Плавні – Полтава» і «Кременчук – Полтава». На конкурс подаємо чотири транспортних засоби. Звісно, стежимо за технічним станом автомобілів. Безпека для нас – головне. Стараємося все вчасно замінювати. Нині дуже дорого обслуговувати великі транспортні засоби. Техніка імпортна, потребує якісного догляду. Спасибі обласній державній адміністрації, що зробили дорогу на Кременчук, – зазначив Василь Титик. – Хотілося б, аби держава все ж таки пішла на поступки перевізникам і зменшила мито на ввезення автобусів. Розмитнювати такі транспортні засоби дуже дорого. Використовувати «Богдани», які після двох років роботи розсипаються, не варіант. Ми, наприклад, експлуатуємо автобуси марки «Volvo». Їм понад десять років, але вони вп’ятеро-вдесятеро разів кращі, ніж новий «Богдан» чи «Еталон».

Інспектор відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в Полтавській області майор поліції Тарас Полтавець розповів, що під час перевірки автобусів увагу звертають насамперед на зовнішній вигляд транспортних засобів, перевіряють документи водія – водійське посвідчення, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, протокол проходження технічного контролю, поліс цивільно-правової відповідальності, наявність медичної довідки.

– Проводимо й зовнішній огляд автобуса на дотримання вимог законодавства, зокрема справність шин, зовнішніх світлових приладів комплектність автомобіля, – зазначив Тарас Полтавець. – Уже перевірили більше десяти машин, то серйозних порушень не виявлено. Інші кілька недоліків перевізники можуть усунути до проведення конкурсу й бути до нього допущеними.