У Полтаві презентували фільм про гоголівські туристичні маршрути

У Полтаві презентували фільм про гоголівські туристичні маршрути

На Полтавщині до 210-річниці від дня народження Миколи Гоголя зняли фільм «Земля Гоголя», що знайомить глядачів із туристичними маршрутами, пов’язаними з письменником. Стрічку презентували в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського.

Як зазначила продюсер фільму Наталія Іванченко, десятиліттями письменницьке громадянство Гоголя намагаються змінити, позиціонуючи його як  винятково російського класика. Та Микола Гоголь своїм родовим корінням і своєю любов’ю до України, опоетизованою в його  творах, був і є провідником української культури. Саме ця  думка є  основою художньої концепції  фільму.

«Для нас було головним донести до глядача думку, що земля Миколи  Гоголя – це витоки його свідомості, творчості та українського коріння. Десять років тому наша творча група створила трилогію «Дороги Гоголя».  Нинішня стрічка  – це фільм-етюд на 12 хв. Створюючи такий міні-фільм, ми хотіли виокремити  ідею любові Гоголя до України», – розповіла Наталія Іванченко

Стрічка «Земля Гоголя» розповідає про  визначні місця  полтавського краю, пов’язані з іменем Миколи Васильовича. Фільм знімали на кількох локаціях. Це й літературно-меморіальний музей письменника у Великих Сорочинцях, Свято-Миколаївська церква в Диканьці, родовий маєток у селі Василівка, нині Гоголеве.

«Фільм дотримується вже існуючого туристичного гоголівського маршруту. Починається подорож із Сорочинців, де народився Микола Гоголь. Охопили Василівку, Сорочинський ярмарок та Національний музей-заповідник Миколи Гоголя. У картині безпосередньо не говоримо про сам маршрут, але проходимо всіма його етапами», – розповів режисер-постановник фільму  Дмитро Старіков.

Фільм «Земля Гоголя» знятий  Полтавським осередком Національної спілки кінематографістів України на замовлення Департаменту культури і туризму облдержадміністрації. Стрічка –  у вільному доступі на YouTube.

У межах відзначення в області 210-річниці від дня народження Миколи Гоголя в краєзнавчому музеї відкрили виставку  «Слово Гоголя дивне…».

В експозиції – керамічні вироби, створені за гоголівськими персонажами, персональна чорнильниця класика, траурний перстень двоюрідної сестри Миколи Гоголя. До організації виставки долучились Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр імені М.В. Гоголя та Полтавський академічний обласний театр ляльок.

Всіх присутніх гоголівські герої частували варениками.