У Полтаві презентували книгу Михайла Олефіренка «Мертві не зраджують»

У Полтаві презентували книгу Михайла Олефіренка «Мертві не зраджують»

В актовому залі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського відбулася презентація книги нашого земляка, Михайла Миколайовича Олефіренка.

Книга «Мертві не зраджують» – роман з епопеї «Пора цвітіння терну», написаний автором  понад 20 років тому, а виданий цього року Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю за кошти обласного бюджету.

«Сьогодні дуже важлива подія у культурному, суспільно-політичному житті Полтавщини. Вийшла друком книга, про яку багато говорили, на яку так довго чекали. Приємно, що до цього долучилися й органи влади», – зауважив перший заступник голови Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Юрій Варченко.

Презентована книга складається з двох частин. Предметом відображення першої, «Сталінська круговерть», є епоха сталінських репресій, хронологічно охоплює п’ять років. Друга частина – «Мертві не зраджують», у ній ідеться про період радянсько-німецької війни.

За словами самого ж автора, книга говорить мовою фактів: «Роман “Мертві не зраджують” покажує найтрагічніші періоди життя селянства: довоєнний та післявоєнний. Про усе це мені розповідала бабуся Олена Білик-Олефіренко», – говорить автор.

Головні події у романі зосереджені в просторі хуторів Коломійцевого й Даценкового, що розташовані на теренах Полтавщини між Миргородом і Великою Багачкою.

Михайла Олефіренка зауважив, що для нього було принципово репрезентувати епоху в призмі селянської горизонталі. «Я ріс там, багато чого чув та бачив. Тож просто хотів розповісти правду», – говорить він.

Спілкуючись з журналістами, Михайло Олефіренко розповів що епопея «Пора цвітіння терну» хронологічно охоплює століття, з 1870 до 1970 року. Над цією темою працює більше одинадцяти років. Також він повідомив, що нині працює над восьмим романом: «Один роман ще недописаний. Його назва – “Сьомий вітер”. Мова йтиме про період Громадянської війни», – говорить автор.

Захід підготовлено за ініціативи Департаменту Інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю спільно з Полтавською обласною універсальною науковою бібліотекою імені І. П. Котляревського.