У Полтаві презентували новий проєкт «Віртуальні мандрівки пам’ятками археології та історії Полтавщини»

Версія для друку

У Полтаві презентували новий проєкт «Віртуальні мандрівки пам’ятками археології та історії Полтавщини» 

 

Його розробив Центр охорони та досліджень пам’яток археології Полтавської обласної ради.

Це буде онлайн-платформа з інтерактивною мапою пам’яток археології та історико-культурної спадщини Полтавської області на основі сайту Центру.

 «Важливо не тільки зберегти археологічну спадщину, а й достойно її презентувати. Вважаю великою перемогою цей проєкт. Це буде новий український продукт. Це заслуга всього колективу. Також нині в області впроваджується ініціатива щодо електронного обліку пам’яток. Ці два проєкти пов’язані між собою, дають ще більший поштовх для розвитку.  Тож будемо намагатися доносити доступну інформацію не лише до туристів, а й до науковців, представників сфери охорони культурної спадщини.  Нині подорожі онлайн досить актуальні й на часі в умовах карантину», – зазначила заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко. 

На мапі користувачі зможуть віртуально пересуватися, подорожувати туристичними маршрутами та знайомитися з історико-культурним надбанням регіону, зокрема через віртуальні кабінети оцифрованих пам’яток археології. Також буде розроблено комплекс електронних наукових і пам’яткоохоронних досьє на 200 пам’яток та об’єктів культурної спадщини області, 30 сферичних панорам, 10 3D-візуалізацій, 2 3D-моделі реконструкції поховань, 5 авторських туристичних маршрутів пам`ятками археології та історії.

«Ідея проєкту виникла ще 10 років тому. Спочатку розробили сайт. Потім почали писати грантовий проєкт, щоб реалізувати нашу ініціативу. Але це так званий археологічний кадастр, який нецікавий широкому загалу. Тож вирішили збагати його туристичним аспектом, адже об’єктів археологічної спадщини, які заслуговують на увагу, як своєю історією, так і зовнішнім виглядом, досить  багато. Це не лише Більськ. На мапу нанесуть близько 200 об’єктів», – сказав директор КЗ «Центр охорони та досліджень пам’яток археології» В’ячеслав Шерстюк.

Він додав, що в умовах карантину, коли урізають бюджет на культуру, даний проєкт профінансують повністю. Так як ним зацікавилися спонсори та донори. Впроваджуватимуть його за фінансової підтримки Українського культурного фонду та благодійної організації Zagoriy Foundation. Центр частково співфінансує реалізацію проєкту.

Як розповіла заступник директора Департаменту культури, мистецтв і туризму Інна Шерстюк, проєкт переміг на всеукраїнському рівні.

«Це був лот культурна спадщина. Він досить популярний. Серед чималої кількості поданих заявок та пропозицій перемогла Полтавщина», – сказала Інна Шерстюк.  

Інтерактивну мапу археологічного кадастру,  на якій можна  здійснити віртуальну подорож, планують запусти в жовтні цього року. 

 
угору ↑