У Полтаві презентували Всеукраїнський соціальний проект «Слухаємо з Веселка ТV: діти для дітей»

У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського відбулася презентація Всеукраїнського соціального проекту «Слухаємо з Веселка ТV: діти для дітей».

Його метою є створення якісних дитячих українських аудіокниг, начитаних дітьми-переселенцями для дітей із порушеннями зору, діагнозами дислексії, труднощами в навчанні, пов’язаними зокрема з неспроможністю сприймати інформацію зорово. Ексклюзивність ініціативи полягає в тому, що 20 творів зі збірки сучасної української письменниці Слави Світової начитували не професійні диктори й актори, а діти-переселенці віком 6 – 13 років.

– Книжечка Слави Світоліної має назву «Жменька слів для доброго настрою». 20 історій із неї були записані у професійній студії й увійшли до флеш-накопичувачів. Ці твори озвучили діти, які займаються у студії «Веселка TV». Процес тривав упродовж чотирьох місяців. Запису передували довгі репетиції, потрібно було знайти літературу, яка підходила б дитині, шукали, якими голосами потрібно читати. На 20 історій у нас вийшло десь 100 годин ось такої наполегливої праці, репетицій. Запис відбувався двічі: спочатку у нашій телевізійній студії, а потім у професійній студії звукозапису, – розповіла керівник проекту, генеральний директор ГО «Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо «Веселка ТВ» Діна Ібрагімова. – Наша студія переїхала з Луганська до Києва й почала працювати у жовтні 2014 року. Окрім дітей із Луганська до нас долучилися діти з Криму й Донецька. Ми вирішили залучити їх до такої справи, щоб вони почувалися корисними, що нічим не відрізняються й аби вкотре довести, що ВПО не є тягарем для міських громад, а можемо стати окрасою будь-якого міста. На жаль, ставлення до внутрішньо переміщених осіб не завжди позитивне.

Презентують проект у трьох містах України. Учора представили в Києві, сьогодні – в Полтаві. На черзі – Чернівці.

– Проект грантовий. Він отримав фінансування від Агентства ООН у справах біженців у межах грантової програми з підтримки ініціатив переселенців, що впроваджується громадською організацією «КримSOS». Умови наших грантодавців передбачали велику презентацію й залучення інших міст України. Ми знайомі з представниками місцевої громадської ініціативи «Полтава – Самодопомога», знаємо, що тут є люди, які нам допоможуть, тому й приїхали до Полтави, – пояснила Діна Ібрагімова.

Загальний тираж аудіокниг, записаних на флеш-накопичувачах, – 300 примірників. Частину з них безкоштовно одержать діти, а іншу частину розповсюдять по спеціалізованих бібліотеках і школах міст України. Сьогодні учні Полтавської спеціальної загальноосвітньої школи №40 отримали 20 флеш-накопичувачів з аудіокнигами.

– Дуже важливо, що ми отримали можливість виставляти цей проект у мережі інтернет у вільному доступі. 20 лютого створені дітьми аудіотвори з’являться на офіційному YouTube каналі «Веселка ТV». Крім того, вони будуть оприлюднені на ресурсах Центральної спеціалізованої бібліотеки для сліпих імені М. Островського, а також інших книгозбірень по всій Україні. Найближчим часом аудіотвори транслюватимуться в ефірі Громадського радіо, – додала Діна Ібрагімова.

У заході взяли участь співзасновник ініціативної групи «Полтава – Самодопомога», координатор проекту в Полтавській області Наталія Діда, керівник ВП ВГО людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» в Полтавській області Марина Бабець, менеджер проекту «КримSOS» у Полтаві Ярослава Ребрик, представник обласної організації Національної спілки журналістів України Віктор Кікоть.

– Окрім того, що я є лідером громадської організації, я мама. Маю двох дітей. У старшої доньки – повноцінний зір, а молодший син є особою з інвалідністю по зору. І, як мамі, мені потрібно розвивати кожну дитину – і ту, яка має інвалідність, і ту, яка її не має. Читати звичайним шрифтом літературу я не можу, а шрифтом Брайля її дуже мало, саме тому аудіокниги завжди стають помічниками у розвитку наших дітей. Тому цей проект важливий не лише для дітей з інвалідністю, а й для батьків з інвалідністю. Крім того, з-поміж україномовних джерел вибір не настільки великий, тож коли з’являється щось нове, то це завжди прекрасно, похвально. Ми вдячні, що про дітей дбають, і ця інформація допоможе нам їх розвивати, – зазначила керівник відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» в Полтавській області Марина Бабець.

Довідка. Організатори проекту «Слухаємо з Веселка ТV: діти для дітей»: ГО «Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо «Веселка ТВ» спільно з Національною спілкою журналістів України, інформаційним агентством «Укрінформ», ГО «кОнОгОнКа», ініціативною групою «Полтава – Самодопомога» за фінансової підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців і ГО «КримSOS». Партнери проекту: ГО «Громадське радіо», Благодійний фонд UWCF «Об’єднання світових культур», Перший блог-журнал України «Luky Ukraine».