У Полтаві відбудеться ІІ Міжнародний фестиваль документального патріотичного кіно «КіноДок»

Версія для друку

У Полтаві відбудеться ІІ Міжнародний фестиваль документального патріотичного кіно «КіноДок»

 

Наступного тижня у Полтаві стартує ІІ Міжнародний фестиваль документального патріотичного кіно «КіноДок». Про фестиваль і заходи у його межах розповіли на сьогоднішній прес-конференції його організатори - директор Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Валентина Вождаєнко, засновник фестивалю Ганна Левківська, медіа-директор фестивалю Марія Бойко та лідер гурту TaRuta, музичний продюсер фестивалю Євген Романенко.

Другий за ліком Міжнародний фестиваль документального патріотичного кіно «КіноДок» відбудеться в Полтаві з 14 по 16 вересня в кінотеатрі «Wizoria Колос». Захід пройде за сприяння Полтавської ОДА, громадськості міста, області та країни. Його метою є не лише розвиток документального кіномистецтва, пошук нових композиційних та сюжетних творчих рішень, а насамперед фіксація ключових моментів нашої історії, створення правдивих кінодокументів про Україну й українців.

«Фестиваль документального кіно - подія неординарна, - наголосила Валентина Вождаєнко. – Водночас із фестивалем працюватиме Всеукраїнська туристична виставка «Відпочивайте на Полтавщині». До нас мають приїхати представники вісьмох областей. Ми презентуватимемо наш регіон».

«Сама ідея фестивалю - це краплинка в морі проблем, які у нас є. Це частинка допоміжної самоідентифікації нашої нації, допомоги нашій країні, містам. Кіно – найшвидший інструмент, який може донести думку до особистості. Мова йде про документалістику. Нашу історію весь час переписували і досі можуть трактувати, хто як хоче. Прагнемо зберегти документальні фільми. Тотальна більшість відзнятого до 2014 року певним чином зроблена на замовлення. Дуже мало є документальних фільмів, які знімались напівлегально та за покликом душі. З 2014 року ми збираємо документалістику про нашу Україну, українців. Вона допоможе написати нову історію», - говорить засновник фестивалю «КіноДок» Ганна Левківська.

Цього року до журі фестивалю найшановніші фахівці у сфері документального кіно – український кінорежисер, сценарист, актор, академік Національної академії мистецтв України, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка Михайло Іллєнко, український режисер-документаліст, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки кінематографістів України, лауреат премії імені Я.Галана, Державної премії України імені Т.Г. Шевченка, лауреат Літературної премії імені Михайла Чабанівського Валентин Сперкач, голова Національної спілки кінематографістів України, кінокритик, сценарист, Лауреат Державної премії України імені О. Довженка Сергій Трамбач, письменниця, лауреат Національної премії України імені Т.Г.Шевченка, народний депутат України Марія Матіос.

«Фестиваль документального кіно спрямований на молодіжну аудиторію. Буде перегляд конкурсних фільмів, конкурсні  та спортивні заходи, велопробіг та виставка ексклюзивних авто, турнір бойових мистецтв із показовими виступами. Це все спрямовано на залучення молоді, щоб донести їй ідею кінофестивалю, залучити до переглядів фільмів», - пояснила медіа-директор фестивалю Марія Бойко.

Призери фестивалю, крім статуетки «Берегиня», цього року отримають і грошові премії.

Одночасно з переглядом конкурсних фільмів пройдуть зустрічі молоді з майстрами кіномистецтва та бізнесу, видатними сучасниками, виставки, конференції. У програмі фестивалю - спортивні події (велопробіг, в якому візьмуть участь близько 500 осіб, турнір бойових мистецтв, в якому будуть задіяні чемпіони України, Європи та світу), виставка унікальних автомобілів, містечко майстрів, виступи кращих музичних колективів країни та Полтавщини.

Паралельно з Міжнародним фестивалем документального патріотичного кіно відбудуться заходи XII Міжрегіональної виставки-турсалону «Відпочивайте на Полтавщині».

 

 

 

угору ↑