У Полтаві відбувся круглий стіл «Управління ресурсами: децентралізація, рента, видобуток»

Версія для друку

У Полтаві відбувся круглий стіл «Управління ресурсами: децентралізація, рента, видобуток»

17 жовтня 2018 року у приміщенні Центру розвитку місцевого самоврядування відбулося засідання круглого столу на тему: «Управління ресурсами: децентралізація, рента, видобуток».

Захід організовано ГО «Полтавська філія Суспільної служби України» в рамках проекту «Ініціатива прозорості видобувних галузей в Україні: регіональний вимір» за підтримки Урядів Німеччини та Великої Британії через проект «Ефективне управління державними фінансами», що реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Метою круглого столу стало налагодження конструктивного діалогу між представниками органів державної влади, місцевого самоврядування, видобувними компаніями та громадськістю, а також обговорення нагальних питань щодо розвитку видобувного сектору та видобувних регіонів, таких як:

- децентралізація ренти за користування надрами для видобутку нафти, газу та конденсату: досвід Полтавщини, здобутки та результати для місцевих громад;

- нові стандарти прозорості та підзвітності видобувних компаній у контексті прийняття Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» від 18.09.2018 р.

- сучасний стан впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей (далі – ІПВГ) в Україні, презентація Третього національного звіту ІПВГ.

До участі у круглому столі залучили представників Держгеонадра, Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування Полтавщини, видобувних компаній, що працюють в регіоні, громадськість та засоби масової інформації.

Під час засідання присутні обговорили ряд питань, зокрема, заступник директора Департаменту ліцензійної та міжнародної діяльності Державної служби геології та надр України Ігор Тимошенко розповів про порядок видачі спеціальних дозволів на користування надрами для видобутку корисних копалин та впровадження електронних аукціонів. В свою чергу голова Полтавської філії Суспільної служби України Ганна Кіященко та голова ГО «Нова енергія» Віталій Филенко презентували Третій національний звіт ІПВГ та доповіли про нові стандарти прозорості та підзвітності видобувних компаній. Не минулося й без обговорення особливостей впровадження Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» – цю тему у своєму виступі підняв заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації Олександр Ткаченко. Представники видобувних компаній, що працюють в регіоні – ПАТ «Укргазвидобування», ДТЕК Нафтогаз, ГеоАльянс, СП «ПГНК» розповіли про відрахування рентних платежів до місцевих бюджетів та соціальне партнерство, тоді як представники Коломацької ОТГ, Мачухівської ОТГ та Яхниківської сільської ради Лохвицького району поділилися своїм досвідом використання рентних коштів на користь громади.

 

угору ↑