У Полтаві відкрили виставку «Полтавщина. Сторінки історії»

18 вересня у Полтавському художньому музеї (Галереї Мистецтв) імені Миколи Ярошенка відкрилась фотовиставка «Полтавщина. Сторінки історії». Виставка присвячена 70-річниці визволення міста Полтава від фашистських загарбників – тут і передвоєнні роки, фашистська окупація, післявоєнна відбудова.
У заході взяв участь заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Валерій Пархоменко, який, звертаючись до присутніх, зауважив:
-  Людина, яка не пам’ятає минулого, не може мати майбутнього. Особливо, коли ми говоримо про трагічні сторінки в історії українського народу. Наше майбутнє – це наші діти, молодь, яким ми маємо передати досвід поколінь. З цією метою на виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича «Діти – майбутнє України» в області реалізується проект «Полтавщина-дітям!», - сказав Валерій Пархоменко.
– Ці фотографії демонструють подвиг українського народу, – сказала начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому Олена Ромас. – Життя в окупації, визволення та відбудова Полтави – це найтяжчі моменти в минулому столітті. Дуже добре, що молоде покоління долучається до таких заходів і цікавиться історією рідного міста.
Учасник війни, донька партизанки Катерина Звігольська розповіла про жахи війни.
– Мою маму двічі при мені вели на розстріл, – сказала учасник війни. – Фашисти хотіли змусити її признатись, що партизанка. Полтаву відбудували за два роки. Працювали всі – жінки, діти, інваліди. Сама Полтава – це демонстрація такого великого подвигу, що ви не можете уявити. Від сучасної будівлі СБУ до Київського вокзалу не було жодного будинку – все знищили під час бомбардування, а в центрі одні руїни. Потім був голод та неврожай післявоєнних років. Постійно був страх та неспокій. Кожного дня було так страшно, що і не передати словами. Такий страх не зрозуміти від слів, це розумієш, лише переживши. Я хочу, щоб жоден із вас не знав того страху і щоб ви своїм дітям розповідали про ту війну, щоб і вони не знали такого слова. Не бійтесь перешкод, вчиться, любіть свій рідний край і щоб ви були щасливі, здорові і не знали тих бід, які пережили ми, полтавці, у війну.
Автор фотовиставки – Євген Аничин, який відомий в Полтаві краєзнавець та колекціонер, керівник громадської організації «Гільдія колекціонерів Полтавщини «Спадщина».
Фотовиставка триватиме до 13 жовтня.