У Полтаві влаштували тур місцями пам’яті Василя Верховинця

Версія для друку

У Полтаві влаштували тур місцями пам’яті Василя Верховинця

 

Полтавська облдержадміністрація та Північно-східний відділ Українського інституту національної пам’яті спільно з коледжем мистецтв, краєзнавчим музеєм та Полтавським національним педагогічним університетом влаштували  інформаційно-просвітницький тур «Місця пам’яті Василя Верховинця у Полтаві».

Захід присвятили 140-й річниці з дня народження хореографа, діяча товариства «Просвіта», першого теоретика українського народного танцю, композитора, диригента і фольклориста, жертви комуністичного режиму Василя Костіва (Верховинця), ювілей якого цьогоріч відзначається на державному рівні. 

Спочатку учасники туру зібралися у малій залі Полтавського коледжу мистецтв імені М.В. Лисенка, де їх привітали директор закладу Микола Демченко та регіональний представник УІНП Олег Пустовгар. Останній розповів, що значна частина життя Василя Верховинця, уродженця Івано-Франківщини, пов’язана із Полтавою. Тут вони разом з дружиною створили жіночий колектив театралізованого співу «Жінхоранс», який із шаленим успіхом гастролював містами СРСР. Тур присвячено також і 135-літтю акторки театру, співачки, дружини Василя Верховинця Євдокії Долі, а самого митця не можна розглядати лише як видатного хореографа і фольклориста, наголосив Олег Пустовгар.

“Так, він зберіг 300 народних пісень, він є автором унікального аранжування триколінного гопака, але він водночас вплітає національну культуру у світовий контекст. Він поклав на музику цілу низку пісень, які виконувалися у часи Української національної революції. На полтавські сторінки життя Веровинця припадає злет його кар’єри. Але чим усе завершилося? Нетривалий період українізації завершився сфабрикованою справою “Спілки визволення України” і знищенням української еліти. Це історичний урок для нас”.

Завідувач музею «Музична Полтавщина» мистецького коледжу Віктор Кучер провів учасникам туру екскурсію музеєм. Зокрема, тут можна побачити записи, виконані рукою Верховинця, спогади артистів, фото з гастролей та відзнаки.

 
угору ↑