У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського провели зустріч-діалог «Бій під Крутами. Погляд через роки: 100-річчю бою під Крутами присвячується»

Версія для друку

У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського провели зустріч-діалог «Бій під Крутами. Погляд через роки: 100-річчю бою під Крутами присвячується»

 

У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського провели зустріч-діалог «Бій під Крутами. Погляд через роки: 100-річчю бою під Крутами присвячується».

У ній взяли участь завідувач кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка доктор історичних наук Людмила Бабенко, студенти Полтавського університету економіки і торгівлі, учні Полтавського міського багатопрофільного ліцею № 1 імені І.П. Котляревського, старшокласники Полтавських загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів №37 і №28.

– Для того, щоб вшанувати пам’ять юнаків, які загинули під Крутами, ми і влаштували цей захід. Він проходить у форматі зустріч-діалог. Його основна мета – ознайомити учнівську і студентську молодь із цією трагічною, болючою подією в історії українського народу, поглянути на неї через століття, – пояснила завідувач відділу обслуговування Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського Ніна Климко.

Людмила Бабенко розповіла присутній на заході молоді про бій під Крутами і події, які йому передували.

– Одне з найбільших і найважливіших завдань вчителів історії – донести учням якомога більше інформації, зокрема й про Українську революцію. Але інформації не як набору фактів, що механічно відтворюються. Потрібно говорити про найбільш знакові події. Для молоді, звісно, найближчі події ті, до яких залучені їхні ровесники, де вони можуть на їх прикладі побачити, як реально втілювалося почуття патріотизму в життя, як цей патріотизм виявився у зневазі до небезпеки й готовності пожертвувати власним життям задля своєї держави, – зазначила Людмила Бабенко. – Століття тому й нині Українська Держава переживає дуже непрості часи. Фактично зараз, і про це неодноразово говорять політики й очільники держави, стоїть питання збереження українського суверенітету й цілісності України. У роки Української революції, на початку 1918-го, суспільство вирішувало ті ж самі завдання, зокрема щодо збереження державності. Щойно був проголошений IV Універсал, щойно народилася українська самостійність. І в цих умовах необхідно було досягнути єдності в суспільстві, щоб ця державність стала реальністю, а не лише декларативним IV Універсалом. Тому нині не тільки молоді, а всьому суспільству треба більше про це говорити. Саме в дискусіях, у зіткненнях протилежних точок зору народжується істина. Крім того, нині необхідно всіляко підносити культ патріотизму, українського подвигу, тих Героїв, які жертвували своїм життям. Думаю, це одне з найголовніших завдань.

угору ↑