У Полтавській області планують створити підрозділ Всеукраїнської асоціації прийомних батьків

У Полтавській облдержадміністрації відбулася зустріч із 37 батьками прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу з усієї області. Заступник голови ОДА Катерина Рижеченко подякувала присутнім за те, що вони роблять щасливою не одну дитину, й пообіцяла всіляко сприяти у вирішенні нагальних проблем.

«Для мене діти є пріоритетом в усіх сферах, за які відповідаю. Ви вже зробили максимум – взяли дітей в родину, тепер ми маємо допомагати вам, – говорить Катерина Рижеченко. – Нині пріоритетом держави залишається популяризація сімейних форм виховання. Тому хочеться почути, чим влада може ще допомогти прийомним батькам, щоб вони своїм прикладом надихали інші родини».

Начальник служби у справах дітей Полтавської облдержадміністрації Ірина Фоменко запропонувала присутнім обговорити питання створення в області підрозділу Всеукраїнської асоціації прийомних батьків. Громадська організація «Заради майбутнього», що опікується питаннями прийомних сімей, уже 2 роки існує на Полтавщині.

Заступник директора Департаменту соціального захисту населення Світлана Матуйзо ознайомила прийомних батьків із розмірами державної допомоги на дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім'ях та дітей, які перебувають у сім'ї патронатного вихователя. Адже з 1 січня 2020 року ці виплати зросли (http://www.adm-pl.gov.ua/news/iz-1-sichnya-zbilsheno-rozmir-derzhavnoyi-...).

А прийомні батьки в свою чергу звернулися до керівництва області зі своїми зауваженнями, скаргами та ідеями:

щодо механізму виплат соціальних стипендій;

погашення сиротами боргів за житлово-комунальні послуги своїх біологічних батьків;

надання соціального житла не в межах села, в якому на обліку перебуває дитина, а в межах хоча б району чи області;

роз’яснення щодо субвенції на придбання житла дітям-сиротам до 23 років та інше.

Подібні зустрічі в Полтавській ОДА будуть відбуватися й надалі, а кожне проблемне питання служба у справах дітей розглядатиме окремо.